Jak optymalizować strone internetową?

Kiedy korzystam z Internetu w poszukiwaniu konkretnych informacji zazwyczaj oczekuję, że znajdę je w sposób szybki i bez konieczności zastanawiania się, jak do tych informacji dotrzeć. Pomijam bardzo denerwujący fakt, że w wyszukiwarce nie pojawiają się na samej górze te strony, które mają jakąś wartość, tylko takie, które ktoś miał motywację i środki, żeby odpowiednio wypozycjonować. Najczęściej zaglądając na taką stronę, która zainteresuje mnie tematycznie znajduję albo kompletną mieszaninę równych faktów bez ładu i składu, albo zaledwie kilka zdań i wielkie zdjęcia, jako uzupełnienie.

Strona łatwa w obsłudze

Jeśli projektowana witryna ma dotrzeć do każdego czytelnika powinna być tak skonstruowana, aby mogło ją obsłużyć zarówno dziecko, jak i osoba starsza, która komputer zna tylko na poziomie podstawowym. Konieczność wpisywania adresów, skomplikowane postacie linków czy enigmatyczne wyszukiwarki stanowią najczęściej przeszkodę. Wprawdzie sporadycznie zdarzają się strony dla każdej grupy odbiorców, ale może się do nich zaliczyć chociażby program telewizyjny, strona z grami online czy wiadomościami. Zlecając projektowanie stron WWW Warszawa pamiętaj o zwróceniu uwagi na takie niuanse, które pozwolą przeciętnemu użytkownikowi w prosty sposób dotrzeć do wszystkich zawartych w witrynie treści.

Strona wartościowa merytorycznie

Kolejną sprawa, która mnie często bulwersuje są strony, na których nie ma nic istotnego. Po co zakładać witrynę, na której wszystko jest żywcem skopiowane z innych portali? Po co też zakładać stronę, na której zamieszczasz trzy zdjęcia z podpisem i nic poza tym? W sieci spotykam wielu takich twórców, którzy zakładają, że treścią wypełnią im stronę internauci, dlatego umieszczają pustą witrynę z zakładkami i czekają, aż zainteresowani coś do niej wpiszą. W rzeczywistości nie musi to być tematyka ciesząca się zainteresowaniem, a osoby postronne nie muszą też reprezentować wysokiego poziomu umiejętności czy też odpowiednie wiedzy. Szczerze mówiąc nie chciałabym podpisywać się pod stroną, która ktoś wypełnia głupotami, a moderowanie mogłoby się skończyć opróżnieniem jej do czysta, co również mijałoby się z celem.