Korzystasz z HBO Max? Już niedługo!

W 2022 roku po telewizyjnych targach Mipcom świat obiegła wiadomość – szefowa streamingu WBD na Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę Leah Hooper Rosa oraz szef międzynarodowego działu Warner Bros. Discovery International Gerhard Zeiler ogłosili fuzję, w wyniku której powstanie nowy portal streaminowy Max. Zastąpi on HBO Max, który ukazał się całkiem niedawno po rebrandingu HBO Go. Co zapowiadane zmiany oznaczają dla widzów? Na jakich zasadach będzie można korzystać z platformy i co będzie miała ona do zaoferowania?

Logo platformy HBO Max
Platforma Max zastąpi HBO Max już wiosną tego roku

Koniec HBO Max – co wiemy?

Portale streamingowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko z powodzeniem wielu widzom zastępują tradycyjną telewizję – wielu z nas korzysta z kilku platform jednocześnie. Dostęp do ekskluzywnych produkcji, brak ograniczeń czasowych, kiedy możemy odtworzyć nowy odcinek serialu lub wrócić do ulubionej produkcji, ciekawa oferta filmów, seriali i bajek oraz brak reklam to najważniejsze zalety korzystania z Netflixa, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney + czy SkyShowtime. Platformy konkurują ze sobą, walcząc o nowych subskrybentów, a największą rywalizację widać pomiędzy Netflixem i HBO Max. Z tego też względu podjęto decyzję o połączeniu sił i stworzeniu nowej platformy, która miałaby szansę przebić wyniki konkurenta.

Zmiana HBO Max na Max w wynikach wyszukiwania Google
Trwają przygotowania do rebrandingu – Max zastąpi HBO Max

Platforma streamingowa Max powstanie po połączeniu HBO Max z Discovery Plus – ta druga w dalszym ciągu będzie funkcjonować jako osobna platforma, podczas gdy HBO Max całkowicie zniknie z rynku.

Kiedy koniec HBO Max w Polsce?

O debiucie Max – i jednocześnie końcu HBO Max w Polsce wiemy tyle, że nastąpi to wiosną tego roku. Oznacza to, że już niebawem subskrybenci HBO Max muszą liczyć się z niemałymi zmianami. Możliwe, że nastąpi to jeszcze w marcu, choć z dnia na dzień staje się to coraz mniej prawdopodobne. Do tej chwili nie ma oficjalnego komunikatu na ten temat – wiadomo na pewno, że Max w Polsce będziemy mogli oglądać już wiosną. Wiemy też, że obecni subskrybenci będą mogli korzystać z dotychczasowego konta z dostępem do historii oglądania.

Informacją ważną dla osób, które planują wyjazd do innego europejskiego kraju jest również zapowiedź, że to właśnie mieszkańcy Europy Środkowej i Wschodniej, Półwyspu Iberyjskiego, krajów nordyckich oraz Holandii w pierwszej kolejności będą mogli korzystać z Max, przy czym w Holandii będzie ona nosiła inną nazwę. W dalszej kolejności zmiany obejmą Francę i Belgię, natomiast Brytyjczycy, Niemcy i Włosi w dalszym ciągu będą korzystać z HBO Max – tutaj obecnie obowiązujące kontrakty z medialnym gigantem Sky wstrzymały wprowadzanie zmian.

Ile będzie kosztować Max w Polsce?

Koszt subskrypcji Max w Europie, a także w Polsce w dalszym ciągu nie jest znany. Pozostają nam wyłącznie domysły. Z jednej strony nie bezzasadnym są oczekiwania na promocję podobną do tej, którą zaoferował nam HBO Max po przekształceniu się z HBO Go. Wówczas miesięczną subskrypcję można było wykupić za 19,90 zł (obecnie to koszt 29,90 zł). Z drugiej strony, patrząc na ofertę cenową w USA, możemy spodziewać się podwyżek oraz wprowadzenia kilku planów taryfowych (czyżby na wzór Netflixa?). Obecnie Amerykanie za Max płacą:

Max Ad LightMax Ad FreeMax Ultimate Ad Free
plan z reklamamiplan bez reklamplan bez reklam
9,99 $ miesięcznie15,99 $ miesięcznie19,99 $ miesięcznie
99,99 $ rocznie149,99 $ rocznie199,99 $ rocznie
dostęp do platformy na 2 urządzeniachdostęp do platformy na 2 urządzeniachdostęp do platformy na 4 urządzeniach
dostępna rozdzielczość Full HDdostępna rozdzielczość Full HDdostępna rozdzielczość 4K
jakość dźwięku przestrzennego 5.1jakość dźwięku przestrzennego 5.1jakość dźwięku Dolby Atmos
brak pobrań offline30 pobrań offline100 pobrań offline

Oznacza to, że – w zależności od kursu dolara amerykańskiego – za najtańszy plan zapłacilibyśmy dzisiaj około 40 zł, a za średni pakiet 64 zł, opłacając miesięczną subskrypcję. Obecnie za najtańszy plan Netflix zapłacimy 29 zł miesięcznie (dostępna rozdzielczość to tylko 720 p oraz dostępność tylko na jeden ekran), a za jakość Full HD i możliwość oglądania Netflixa na dwóch ekranach wiąże się z miesięcznym kosztem w wysokości 43 zł, z kolei za jakość 4K i dostępność na czterech ekranach płacimy 60 zł. Czy, uwzględniając koszt Netflixa oraz cenę HBO Max w wysokości 29,90 zł (a tym bardziej symboliczne 19,90 zł), będzie się opłacało kontynuować subskrypcję, pozostając przy Max?

Oferta programowa Max – co obejrzymy na nowej platformie streamingowej?

Już sam fakt, że Max powstanie z połączenia HBO Max oraz Discovery Plus, daje nadzieję na bardzo atrakcyjną ofertę programową. Być może osoby, które dotychczas korzystały i z HBO Max, i z innej konkurencyjnej platformy, będą mogły z powodzeniem pozostać wyłącznie przy nowym Max?

Filmy i seriale na Max

Produkcje HBO, które w dużym stopniu przyciągnęły widzów do HBO Max, w dalszym ciągu pozostaną i będą nagrywane kolejne ekskluzywne tytuły. Do gorących tytułów, które będą dostępne w Max, należą m.in.:

 • Harry Potter – serialowa adaptacja bestselleru J.K. Rowling, którego producentem wykonawczym jest sama autorka opowieści o czarodzieju
 • spin-off The Bing Bang Theory – coś dla fanów kultowego już serialu komediowego Teoria Wielkiego Podrywu o losach geeków
 • A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight – prequel Gry o tron
 • Rich and Morty: The anime
 • Tiny Toons Looniversity
 • Fixer Upper: The Hotel
 • Love & Translation
 • Pingwin
 • Regime
 • The Symphatizer

Ponadto dostępne będą filmowe i serialowe tytuły z uniwersum DC Comics, filmy Warner Bros, a także programy rozrywkowe oraz filmy i seriale dokumentalne. A to tylko niektóre z nowości, na które już część widzów w Polsce czeka z niecierpliwością. Seriale i filmy zarówno produkcji polskiej, jak i zagranicznych twórców, to jednak nie wszystko. Co jeszcze czeka na nas w Max?

Sport w Max – jakie dyscypliny będzie można obejrzeć w streamingu?

Oferta programowa Max zostanie poszerzona o sport dostępny w Eurosport. Oznacza to, że na portalu streamingowym obejrzymy np.:

 • wielkoszlemowe turnieje tenisowe (Wimbledon, French Open, Australian Open, US Open)
 • igrzyska olimpijskie Paryż 2024
 • Tour de France
 • skoki narciarskie
 • żużel
 • snooker

W Max dostępne będą również inne transmisje sportowe – do WBD należą kanały Eurosport, który cieszy się dużą popularnością dzięki wysokiej jakości komentarzom sportowym.

strona Eurosport
Transmisje Eurosport dostępne będą na Max

Co jeszcze obejrzymy w Max?

Oferta programowa Max może się różnić w poszczególnych krajach. W Polsce do WBD należą takie kanały streamingowe, jak Player i VOD.pl – nie wiemy jednak, czy będą one dostępne w Max. Ponadto w niektórych krajach ma zostać udostępniony streaming live kanałów telewizyjnych należących do WBD.

strona Player z nagłówkiem: VOD przechodzi od Playera
Na Max dostępny będzie również Player

Czy start platformy Max w Polsce zostanie przyjęty entuzjastycznie?

Do drugiego etapu rebrandigu HBO przygotowywano się bardzo skrupulatnie. Badania rynku obejmowały między innymi ankiety, które hurtowo docierały do użytkowników HBO Max. Nastroje konsumentów przekonały pomysłodawców, że zastąpienie HBO Max platformą Max będzie strzałem w dziesiątkę. A dane Mediapanel z grudnia 2023 roku, mówiące o przyciągnięciu 2,94 mln użytkowników w Polsce oraz osiągnięcie 7,93% udziału w łącznym czasie oglądania platform streamingowych już jest niemałym sukcesem. Warto podkreślić, że dane te dotyczą okresu, gdy losy HBO Max były już przesądzone – co nie zniechęciło nowych użytkowników do wykupienia subskrypcji.

Ponadto przedstawiciele platform streamingowych WBD w Polsce podkreślają, że stosunek jakości do ceny będzie bezkonkurencyjny. Trzeba przyznać, że już teraz oferta programowa HBO Max jest bardzo atrakcyjna, a na sukces platformy zapracowały przede wszystkim znakomitej jakości produkcje HBO Oryginal. Na korzyść platformy przemawia również przyjazny interfejs – osobiście oceniam go o wiele lepiej niż ten proponowany przez Netflix. Po rozszerzeniu oferty można liczyć, że Max stanie się platformą kompleksową, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak Max został przyjęty na rynku amerykańskim?

Entuzjazm przedstawicieli platformy streamingowej w Polsce podsycany jest znakomitymi wynikami na rynku amerykańskim. Największej migracji użytkowników towarzyszył wzrost zaangażowania oraz rekordowe oceny aplikacji w sklepach Android i Apple. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwań premiery Max na rodzimym rynku, a póki co śledzić informacje dotyczące nadchodzącej oferty cenowej oraz daty wygaśnięcia HBO Max i pojawienia się Max w Polsce.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *