KURS SEO – SZKOLENIE Z FUNKYMEDIA

Nauka pozycjonowania stron

Chcesz pozyskiwać klientów poszukujących produktów i usług w wyszukiwarce Google? Zapraszamy na darmowy kurs SEO oferowany przez FunkyMedia w wygodnej formie podcastu.

Przekonaj się, o co chodzi w pozycjonowaniu stron internetowych i wprowadź łatwe nawet dla osób początkujących zmiany, by cieszyć się zwiększonymi widocznością w Google i liczbą wejść na stronę z organicznych wyników wyszukiwania.

Zapraszamy!

Dla kogo jest kurs SEO w formie podcastu?

Darmowy kurs SEO przygotowany przez FunkyMedia to odpowiedź na potrzeby przede wszystkim właścicieli stron internetowych oraz prezesów firm, którzy myślą o założeniu witryny i spróbowaniu sił w branży e-commerce.

W dalszej kolejności szkolenie SEO przyda się osobom rozpoczynającym pracę w branży SEO: początkującym pozycjonerom, copywriterom, specjalistom SEM. Do skorzystania z kursu SEO zachęcamy również osoby, które rozważają zmianę kariery zawodowej i podjęcie pracy w obszarze marketingu internetowego oraz takie, które po prostu chciałyby wiedzieć, w jaki sposób działa wyszukiwarka i dlaczego w wynikach wyszukiwania Google pojawiają się konkretne treści.

ZE SZKOLENIA SEO FUNKYMEDIA SKORZYSTAJĄ:

 • właściciele stron internetowych,
 • właściciele firm myślący o rozszerzeniu sprzedaży stacjonarnej o kanał internetowy (e-commerce),
 • osoby prowadzące blog firmowy lub osobisty,
 • osoby nastawione na budowę marki i szerzenie świadomości marki w internecie,
 • osoby związane z agencjami SEO i agencjami marketingu internetowego – początkujący pracownicy,
 • osoby rozpoczynające karierę w branży SEO w formie freelancerskiej,
 • osoby ciekawe podstaw SEO.

Darmowy kurs SEO FunkyMedia ZALETY

Na rynku SEO dostępnych jest wiele kursów i szkoleń. Jeżeli jesteś osobą mającą zerową wiedzę, początkującą lub średniozaawansowaną i chcesz lepiej poznać pozycjonowanie – na dodatek od strony zarówno teoretycznej, jak i praktycznej – zachęcamy do wybrania właśnie naszego kursu. Poniżej przedstawiamy garść powodów, dla których kurs SEO FunkyMedia jest dobrym wyborem.

1. WYGODNA FORMA SZKOLENIA SEO

Kurs SEO FunkyMedia to podcasty, których możesz słuchać w dogodnym czasie, nawet podczas wykonywania innych czynności, np. w trakcie powrotu z pracy samochodem czy spaceru z psem. Każdą lekcję odsłuchasz tyle razy, ile chcesz – bez limitu. Możesz zatrzymywać nagranie, cofać, przewijać w przód. Kursu SEO wysłuchasz na telefonie, laptopie, komputerze bądź innym urządzeniu z dostępem do internetu wyposażonym w przeglądarkę internetową.

2. KURS SEO DLA SŁUCHOWCÓW I WZROKOWCÓW

Bezpłatny kurs FunkyMedia zaproponowany jako seria podcastów dostępny jest również w formie pisemnej. Każdą lekcję kursu SEO znajdziesz na naszym blogu w formie artykułu z ilustracjami. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Blog” i w oknie wyszukiwania wpiszesz tytuł lekcji, która Cię interesuje.

3. KOMPLETNE SZKOLENIE: SEO, SEM, COPYWRITING I WIĘCEJ

Mimo iż główną oś szkolenia stanowi nauka pozycjonowania stron, w rzeczywistości program kursu SEO dotyka szeroko rozumianego marketingu internetowego. To sprawia, że skorzystają z niego osoby albo zainteresowane wyłącznie treściami z zakresu content marketingu, pozycjonowania stron bądź tworzenia reklam w Google i social media, albo chcące zdobyć wiedzę całościową. To Ty wybierasz, czego chcesz się nauczyć.

4. ELASTYCZNY PROGRAM SZKOLENIA SEO

Chociaż nasz kurs SEO został zaproponowany jako lista lekcji, możesz z niego korzystać dowolnie. Wysłuchasz wszystkich nagrań po kolei bądź potraktujesz treści wybiórczo. Możesz też zgłębiać lekcje tematycznie, np. pierwsze szkolenie SEO poświęcić na content marketing, a kolejne szkolenie na link building. Wybierz to, co najlepiej pomoże Ci uporządkować wiedzę.

5.TEORIA I PRAKTYKA

Uczestnicząc w szkoleniu SEO, zapoznasz się zarówno z cenną teorią, jak i z praktycznymi przykładami zastosowania. To ważne zwłaszcza dla osób początkujących, by zdobywaną wiedzę potrafiły wykorzystać. Zachęcamy, aby po wysłuchaniu każdego podcastu bądź tematycznej grupy nagrań wykonać na swojej stronie jedną zmianę – choćby najdrobniejszą.

6. WYGODNE UCZESTNICTWO W SZKOLENIU SEO

Cenimy czas i wygodę osób pracujących w branży e-commerce, rozważających założenie sklepu internetowego czy też chcących poszerzyć wiedzę o pozycjonowaniu stron z innego powodu. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy lekcje naszego kursu SEO tak, byś mógł korzystać z nich w dowolnym miejscu z dostępem do internetu, w dowolnym dniu i o dowolnej porze, np. w niedzielny wieczór spędzany w domu. Nie musisz pokazywać się w kamerce internetowej ani nikt nie zadaje Ci pytań, więc możesz się zrelaksować i słuchać lekcji szkolenia SEO nawet z łóżka.

7. DARMOWY KURS SEO

Kilkakrotnie zaznaczyliśmy, że kurs pozycjonowania stron i marketingu internetowego FunkyMedia jest bezpłatny. Lekcje w formie podcastu oferujemy jako dodatek do naszych głównych zajęć, jakimi są pozycjonowanie stron klientów, prowadzenie kampanii reklamowych Google Ads i Facebook Ads dla klientów oraz tworzenie treści na blogi firmowe klientów i w ramach link buildingu – artykułów sponsorowanych na zewnętrzne strony internetowe. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w takim zakresie, jaki Ci odpowiada. Przykładowo my zajmiemy się zdobywaniem linków do Twojej strony, a Ty – po wysłuchaniu całego kursu SEO – pisaniem eksperckich artykułów na blog firmowy.

8. SZKOLENIE SEO PROWADZONE PRZEZ PRAKTYKÓW I SPECJALISTÓW

Warto wiedzieć, że szkolenia SEO prowadzone są przez osoby z różnym wykształceniem. Nie trzeba mieć certyfikatu, by stworzyć kurs SEO i przykuć uwagę potencjalnych klientów, obiecując im zwiększenie widoczności w wyszukiwarce, docieranie do większej grupy docelowej, zwiększenie sprzedaży i zarabianie większych pieniędzy. Tymczasem nasza firma prowadzi działania promocyjne w szeroko rozumianym marketingu internetowym każdego dnia od wielu lat. Jesteśmy zarówno teoretykami, jak i praktykami. Specjalistami SEO. Dzielimy się wiedzą, którą wykorzystujemy w codziennej pracy.

9. NAUKA PODSTAW SEO Z NISKIM PROGIEM WEJŚCIA

Proces pozycjonowania stron internetowych jest długi i składa się z wielu elementów. SEO obejmuje działania wykonywane w obrębie witryny (np. tworzenie treści, optymalizacja techniczna) i poza nią (link building w serwisach różnego typu). Wszystko to może wydawać się przytłaczające, a nawet przerażające dla osób początkujących. Właśnie dlatego w ramach kursu SEO przygotowaliśmy wiele lekcji z niskim progiem wejścia. Nie musisz być webmasterem ani nawet rozumieć kodu strony, by skutecznie dobierać słowa kluczowe, pisać teksty przyjazne użytkownikom i robotom wyszukiwarki, optymalizować i formatować treść strony zgodnie z wytycznymi Google.

10. AKTUALNA WIEDZA Z BRANŻY SEO

Ponieważ zajmujemy się pozycjonowaniem stron w codziennej pracy, jesteśmy na bieżąco z wytycznymi wyszukiwarki Google i śledzimy aktualizacje algorytmów. W rezultacie w nagraniach kursu SEO dzielimy się informacjami aktualnymi, przynoszącymi najlepsze efekty w budowie pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Porady dostępne w kursach powstałych kilkanaście, a czasem nawet kilka lat temu mogą być zdezaktualizowane, co czyni je szkodliwymi dla Twojej witryny – łamanie zasad Google grozi karą, np. ograniczeniem widoczności. Z nami pod kątem SEO zawsze jesteś na bieżąco.

11. SKUTECZNA NAUKA POZYCJONOWANIA STRON INTERNETOWYCH

Ponieważ dzielimy się wiedzą aktualną, teoretyczno-praktyczną i wykorzystywaną w codziennej pracy, działania zaprezentowane w naszych podcastach są skuteczne. Nauczysz się podstawowej optymalizacji stron internetowych, dzięki której zauważysz oczekiwane efekty: rozszerzenie widoczności na frazy kluczowe z długiego ogona (long tail), awans pozycji na wybrane słowa kluczowe, zwiększenie wejść na stronę internetową.

12. NAUKA KORZYSTANIA Z NARZĘDZI SEO, NP. GOOGLE SEARCH CONSOLE

Kurs SEO FunkyMedia zaznajomi Cię z podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi do pozycjonowania stron internetowych i prowadzenia innych działań marketingowych. Ważne są zwłaszcza Google Analytics i Google Search Console, jednak usłyszysz także o innych, np. Screaming Frog, Senuto, Semstorm, Majestic czy Ahrefs.

Co zawiera darmowy kurs SEO FunkyMedia?

Zaproponowany przez nas kurs SEO składa się z podcastów liczących od kilku do kilkudziesięciu minut, przy czym większość lekcji odsłuchasz w nie więcej niż pół godziny. Pełny program szkolenia znajdziesz na niniejszej podstronie w formie listy tematów. Poniżej prezentujemy ogólny opis wiedzy, jaką wyniesiesz z kursu SEO.

PODSTAWY TECHNICZNEJ OPTYMALIZACJI STRON INTERNETOWYCH

Lekcje dotyczące technicznej optymalizacji stron www dotyczą wprowadzania zmian w kodzie witryny. Są nieco trudniejsze niż dobieranie słów kluczowych czy tworzenie treści na blog firmowy, ale na tyle łatwe – i zobrazowane przykładami – że kiedy zrealizujesz pełny program szkolenia SEO, dasz sobie z nimi radę. Kurs SEO nauczy Cię, jak dbać o krótki czas wczytywania strony, jak tworzyć przyjazne robotom adresy URL, jak ustawiać przekierowania stałe i tymczasowe, kiedy wskazywać kanoniczne adresy URL i wiele więcej.

PRZYKŁADOWE LEKCJE Z ZAKRESU TECHNICZNEJ OPTYMALIZACJI STRON INTERNETOWYCH TO:

 • Jak przeprowadzić samodzielny audyt strony internetowej?
 • Przekierowanie 301 czy adres kanoniczny (rel=”canonical”)?
 • Czym jest responsywność strony?

PRZYKŁADOWE LEKCJE Z ZAKRESU CONTENT MARKETINGU:

 • Czym jest evergreen marketing?
 • Jak pisać tytuły artykułów?
  Kreatywny copywriting
 • Jak napisać wstęp do artykułu?
  Lead w copywritingu

CONTENT MARKETING – TREŚĆ STRONY I TREŚĆ ZEWNĘTRZNA

Rola content marketingu w pozycjonowaniu stron jest nie do przecenienia. W ramach kursu SEO nauczysz się tworzyć wysokiej jakości treści zarówno na swoją witrynę, jak i na strony zewnętrzne: artykuły sponsorowane i gościnne, inne treści. Dowiesz się, jak optymalizować i formatować teksty, by były atrakcyjne dla potencjalnych klientów, a jednocześnie pozytywnie oceniane przez roboty wyszukiwarki Google.

LINK BUILDING

Aby skutecznie pozycjonować stronę internetową, warto połączyć działania on-site i off-site. Do tych drugich należy link building, a więc pozyskiwanie zróżnicowanych i wysokiej jakości odnośników prowadzących do Twojej strony z innych serwisów. Kurs SEO nauczy Cię podstaw: tworzenia linków, rozumienia różnic między anchorami i atrybutami, szukania jakościowych stron internetowych do osadzenia linka, różnych form link buildingu.

PRZYKŁADOWE LEKCJE Z ZAKRESU LINK BUILDINGU:

 • Anchor text – co to jest i jakie ma rodzaje?
 • Skuteczne sposoby pozyskiwania linków
  (SEO link building) – część 1
 • Skuteczne sposoby pozyskiwania linków
  (SEO link building) – część 2

PRZYKŁADOWE LEKCJE Z ZAKRESU ROZUMIENIA I WYKORZYSTYWANIA SŁÓW KLUCZOWYCH:

 • Dlaczego moja strona internetowa widoczna jest na słowa kluczowe, których nie chcę?
 • Jak i gdzie umieszczać słowa kluczowe na stronie?
 • Błędy przy wyborze słów kluczowych

DOBIERANIE ODPOWIEDNICH SŁÓW KLUCZOWYCH

Słowa kluczowe są podstawą pozycjonowania stron internetowych, ponieważ to właśnie na nie Twoja witryna widoczna jest w wyszukiwarce Google. Używa się ich podczas tworzenia wartościowych tekstów, optymalizowania treści dostępnych na stronie, tworzenia linków. W ramach naszego szkolenia SEO dowiesz się m.in. tego, czym jest analiza słów kluczowych i jak wybrać odpowiednie słowa kluczowe – takie, które przełożą się na wejścia na stronę. Poznasz rodzaje fraz i zrozumiesz pozycjonowanie szerokie, wąskie, lokalne. Nauczysz się korzystać z fraz kluczowych na użytek SEO i tworzenia reklam w Google Ads.

PROMOWANIE FIRMY W INTERNECIE REKLAMAMI

Wartościowe działania marketingowe w sklepie internetowym to nie tylko pozycjonowanie strony, lecz także prowadzenie kampanii reklamowych Google Ads i Facebook Ads. Nasz program szkolenia SEO obejmuje również to zagadnienie. Dowiesz się, kiedy warto skorzystać z reklam oraz w jaki sposób je tworzyć.

PRZYKŁADOWE LEKCJE Z ZAKRESU KAMPANII REKLAMOWYCH W INTERNECIE:

 • Największe mity o Google Ads i reklamach PPC

ALE TO NIE WSZYSTKO!

W ramach kursu SEO udostępniamy także lekcje dodatkowe – stanowiące wartościowe ciekawostki. Przykłady to wykorzystanie real time marketingu lub growth hackingu w marketingu internetowym, znajdowanie darmowych i legalnych zdjęć i obrazków do zamieszczenia na stronie, mity dotyczące SEO i najczęstsze błędy popełniane podczas pozycjonowania stron.

INNE FORMY DZIAŁAŃ CONTENT MARKETINGOWYCH

Kurs SEO odpowiada na podstawowe pytania właścicieli stron internetowych i pozwala zrozumieć, dlaczego jedne czynności trzeba wykonywać, a innych nie trzeba lub wręcz nie wolno. Dowiesz się chociażby tego, jak długo trwa pozycjonowanie stron i od czego zależy czas osiągnięcia efektów, w jaki sposób Polacy – Twoi potencjalni klienci – korzystają z internetu, jakie etapy ma pozycjonowanie stron i od czego zacząć.

Kurs SEO i/lub pozycjonowanie stron z agencją SEO

Jeżeli uważasz, że dany temat z zakresu marketingu internetowego jest łatwy i mógłbyś zajmować się nim samodzielnie – świetnie! W pozostałych zagadnieniach, w których nie czujesz się wystarczająco kompetentny, chętnie Ci pomożemy. Z naszej strony możesz liczyć na wsparcie w tworzeniu treści tekstowych: opisów produktów, kategorii, artykułów na blog i sponsorowanych, a także pozyskiwaniu linków, marketingu szeptanym i prowadzeniu kampanii reklamowych.

Dopiero rozpoczynasz słuchanie kursu SEO? Nie musisz zwlekać z pozycjonowaniem do czasu, aż wszystkiego się nauczysz. Twoja konkurencja nie śpi! Zgłoś się do nas już teraz – chętnie pomożemy Ci w wykonywaniu wszystkich czynności do chwili, w której będziesz gotowy, by zajmować się pozycjonowaniem samodzielnie.