Jak podejmować lepsze decyzje?
Zbieramy, analizujemy, interpretujemy dane.

Analityka internetowa
web usability, user experience

Głównym celem prowadzonych przez nas działań e-marketingowych jako Agencji SEO/SEM jest osiągnięcie jak największej skuteczności. Dlatego w zakresie prowadzonych przez nas działań zbieramy dane, analizujemy, optymalizujemy strony i nasze działania, aby uzyskiwać jak największą konwersję. Pomaga nam w tym analityka internetowa.

Do celów analitycznych wykorzystujemy między innymi Google Analytics, Google Tag Manager, Senuto, Semstorm, Ahrefs, Screaming Frogg. Pierwszym krokiem w analityce internetowej jest analiza potrzeb Klienta, a następnie odpowiedni dobór i konfiguracja programów. Dzięki takiemu podejściu nasi Klienci mają pewność, że ich inwestycja w web analitics się opłaca. Kolejnym krokiem jest nadzór nad poprawnością zbieranych danych i rozwój infrastruktury analitycznej – w tym integracja z innymi systemami do obsługi Klientów w celu automatyzacji procesów.

 

Jeżeli strategia Twojego
biznesu opiera się na błędnych
danych, żadna analiza
i optymalizacja nie przyniesie
efektów.

Narzędzia analityczne umożliwiają badanie użyteczności stron (web usability) jak również doświadczeń użytkowników (user usability, UX). Te dwa czynniki to projektowanie serwisów www ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby interakcja z nimi dostarczała użytkownikom pozytywnych doświadczeń. Oznacza to, że serwisy www powinny być atrakcyjne wizualnie dla użytkownika, funkcjonalne, a także intuicyjne – korzystanie z nich powinno sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję.

Poprawa tych czynników jest kluczowa dla zwiększenia konwersji na stronach jak również wpływa pozytywnie na widoczność serwisu w wyszukiwarce Google.

1UX i web usability badane jest na podstawie testów A/B. W pierwszym kroku na podstawie danych ilościowych identyfikujemy słabe punkty, a w kolejnych krokach wdrażamy poprawki, kodujemy, przeprowadzamy kolejne testy i wyciągamy wnioski.
2Eksperymenty, testowanie, analizowanie, optymalizacja to niezbędne procesy prowadzące do poprawienia wyników firmy.

Wykorzystaj nasze doświadczenie i wiedzę. Dzięki szybkiej diagnozie zidentyfikujemy problem i zarekomendujemy rozwiązania. Zaoszczędzisz czas i zyskasz najlepsze rozwiązanie, a Twój biznes osiągnie większą rentowność.