Budowa strony internetowej krok po kroku

Budowa strony www może zająć chwilę lub całe miesiące. Czas zależy od stopnia rozbudowania strony, jak i celu jej istnienia. Jeśli chcesz stworzyć małą wizytówkę www, może wystarczy strona na mapach Google?

Budowa strony – co należy przygotować?

Zanim zgłosisz się do agencji interaktywnej, która pomoże Ci zbudować stronę www, przygotuj odpowiednie materiały do publikacji. Mianowicie:

  1. Opracuj strukturę strony, zastanów się, jakie podstrony powinny powstać w obrębie domeny. Najlepiej stwórz odręcznie mapę witryny, którą przekażesz programiście. Pamiętaj, by stosować przyjazne adresy url.
  2. Zadbaj o tekst na stronę główną. Powinien być zachęcający, zawierać linkowanie wewnętrzne do kolejnych podstron. Powinien zawierać frazę kluczową, może nią być nazwa marki.
  3. Zadbaj o kolejne teksty na podstrony – stwórz unikalne opisy ofert, usług, nie kopiuj tekstów z innych stron, to grozi duplikacją treści!
  4. Budowa strony www zmusza nas również do ścisłej współpracy z grafikiem – pamiętaj, że żaden tekst nie jest na tyle ciekawy, by wygrać ze zdobioną grafikami konkurencją! Zadbaj o oprawę graficzną (identyfikację wizualną).
  5. Pamiętaj, by przygotować odpowiedni adres e-mail, który podasz jako główny adres kontaktowy na stronie. Tak samo – nie zapomnij o numerze telefonu. Dane kontaktowe powinny być klikalne.
  6. Przygotuj zdjęcia produktów, biura, pracowników, jeśli tak zakłada strategia firmy. Stwórz odpowiednie opisy pracowników.
  7. Stwórz konto pocztowe Google, pod które podepniesz konta do analityki internetowej – Google Search Console i Google Analytics.

Oprócz podstawowych informacji, zadbaj o znalezienie dobrego programisty, który zakoduje przygotowany projekt strony. Już na samym początku pomyśl o konsultacjach dotyczących działań SEO. Zadzwoń do firmy zajmującej się budowaniem widoczności stron, aby skonsultować swoje pomysły i ich wpływ na pozycje w Google.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *