Budowa serwisów internetowych pod kątem SEO

Projektowanie i budowa serwisów internetowych to skomplikowane zagadnienie. W internecie znajdziecie mnóstwo informacji na ten temat. W tym artykule dowiecie się, o czym należy pamiętać przy budowie strony pod kątem SEO, czyli przyszłego budowania widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google.

Projekt strony zgodny z wytycznymi Google

Informatycy czy programiści często nie zajmują się działaniami SEO, to znaczy, że nie sprawdzają, jakie zmiany wprowadza Google, na czym polegają kolejne aktualizacje i co teraz jest istotne dla wyszukiwarki. Nie wynika to z ich obojętności czy braku chęci, a najzwyczajniej z braku czasu! Śledzenie zmian w SEO jest bardzo czasochłonne. Jest to praca na cały etat. Specjaliści SEO nie muszą mieć tak rozwiniętych umiejętności programowania jak osoby zajmujące się stricte budową stron – to działa w drugą stroną – programiści nie muszą wiedzieć wszystkiego o SEO. Jak więc zaprojektować i zbudować swoją stronę www, aby od samego początku była funkcjonalna i zgodna z wytycznymi Google?

Wytyczne dla webmasterów Google

Google stara się pomagać webmasterom publikując różne wskazówki i podpowiedzi dotyczące budowy stron www na swoim blogu dla webmasterów:

wskazówki dla webmasterów

Dzięki tym wskazówkom budowa serwisów internetowych zgodnych z wytycznymi jest znacznie prostsza. Google podpowiada jakie rozwiązania techniczne warto zastosować na swojej stronie, by dobrze się ona indeksowała i miała szansę zdobyć dobre pozycje w wyszukiwarce.

Jeśli zmieniasz stronę www, by odświeżyć swój wizerunek, zwiększyć jej funkcjonalność, to warto skonsultować się z agencją SEO i czy specjalistami SEO, którzy podpowiedzą, jakich elementów brakuje na stronie, co warto dodać, z czego zrezygnować. Sprawdzą widoczność strony, określą potencjał i możliwości rozwoju contentu na stronie. Z takimi wskazówkami warto udać się do programisty i wskazać, jaką stronę mają zbudować.

Budowa serwisów internetowych – o czym nie można zapomnieć?

Każda, dobrze zaprojektowana strona internetowa posiada:

  • czytelny, funkcjonalny układ (stronę główną z odnośnikami do konkretnych podstron),
  • wyraźnie osadzone menu,
  • wersję mobilną,
  • widoczne dane kontaktowe (np. w header i w widgetach w footer),
  • możliwość ustawienia oddzielnego nagłówka h1, title, meta description.

Dowiedz się więcej o budowie stron internetowych na naszym blogu:

Co składa się na stronę internetową?
Jaki styl strony internetowej wybrać?
Strona internetowa dla firmy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *