Funkcjonalność strony, a cennik stron www

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie własnej strony internetowej jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Oczywiście chodzi o witryny firmowe, które są najlepszą wizytówką, pozwalającą na dotarcie do znacznie szerszego grona użytkowników. Jeśli chcesz posiadać taką witrynę wiedz, że cennik stron www jest dość zróżnicowany. Funkcjonalność strony jest jednym z czynników wpływających na cennik programistów i agencji kreatywnych.

Funkcjonalność strony a koszty

Najprostsza wizytówka – strona statyczna – jest najtańszą opcją. Wszystkie funkcje, jakie posiada sprowadzają się do prezentacji contentu i pozostawienia strony samej sobie. Brakuje tu popularnych formularzy (jest tylko adres e-mail i kontakt), nie ma klikalnych butonów. Jest tylko tekst i ewentualne linki w menu do podstron. Podstawowa strona nie posiada panelu galerii, ani video. Nie ma również połączenia z mediami społecznościowymi, ani tym bardziej z google maps.

Jeśli witryna internetowa ma być rozbudowana, posiadać możliwość wprowadzania nowych treści i zdjęć przez osoby niezaawansowane (CMS), to jej cena rośnie. Jeśli chcesz zatem stale uaktualniać zawartość strony (co jest dziś dość istotne), musisz liczyć się z koniecznością większego zaangażowania programisty w tworzenie strony – warto również wziąć pod uwagę pracę grafika – im bardziej rozbudowana strona, tym więcej rozwiązań graficznych potrzeba.

Cenniki, funkcje, dodatki

Cennik stron www, jeśli chodzi o funkcjonalność, uzależniony jest również od dodatkowych elementów witryny. Musisz bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że więcej zapłacisz za stronę posiadającą elementy graficzne, formularz do newsletterów, formularz kontaktowy.

Ponadto miej świadomość, że stroną internetową tak naprawdę jest też sklep internetowy. Jego stworzenie okazuje się być największym wydatkiem. Jest to jednak zupełnie zrozumiałe, ponieważ taka witryna www jest niezwykle rozbudowana. Posiada mnóstwo modułów, które w znaczący sposób usprawniają pracę sklepu.

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że cennik stron www uzależniony jest od tego, czy witryna powstaje wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta. Jeśli ma bowiem posiadać takie elementy, które mają uwzględniać specyfikę konkretnej firmy, jest to najczęściej dodatkowy koszt.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *