Co składa się na stronę internetową?

Strona internetowa to dla firm konieczność, a dla osoby prywatnej narzędzie do wyrażania siebie. O tym jak ważnym medium jest w dzisiejszych czasach Internet nikogo przekonywać nie trzeba. Jeżeli planujemy otworzenie własnego portalu warto wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę aby przyniósł on nam zyski.

1. Projekt graficzny – W internecie istnieje już wiele stron – aby to właśnie nasza przyciągała uwagę naszego Klienta warto zainwestować w oryginalny projekt graficzny. Agencje Interaktywne zajmujące się profesjonalnym tworzeniem stron www na pewno przed przystąpieniem do kodowania strony prześlą nam jej wizualizację a więc tzw. layout strony www. Krok ten jest ten dość istotny – grafik, który wykonuje takie zlecenie dokładnie wie jakie kolory, formy, zdjęcia oddziałują na naszą grupę docelową – bo wiadomo, że każda strona powinna oddziaływać na konkretnych odbiorców np. sklep z zabawkami – na mamy, sklep z częściami rowerowymi – na ludzi aktywnie spędzających czas, wizytówka salonu kosmetycznego – powinna być estetyczna i przyjazna dla oka. Oprócz względów estetycznych grafik również odpowiednio rozplanuje nawigację – a więc takie zakładki jak o firmie, o nas, oferta, możliwość zapisania się na newsletter, formularz kontaktowy, kontakt, social media jak facebook, google +, galeria i wiele innych. W Internecie dostępne są również szablony – które odradzamy z racji tego, że takie strony są mało ciekawe i nasza konkurencja też może taką mieć a więc nie będziemy się wyróżniać.

2. Kodowanie strony – Ważne aby kodowaniem strony zająć się profesjonalny programista z doświadczeniem. To nie przypadek bowiem, że jedne strony są w wynikach wyszukiwania wyżej od innych. Dobrze zbudowana strona to krok podstawowy do dalszego sukcesu. Jeżeli naszą stronę wykona np. student pasjonata to może się okazać, że znajdą ją w internecie tylko nasi znajomi z facebook-a i rodzina.

3. Zarządzanie stroną – strona przyciąga Klienta jeśli jest aktualizowana – a więc nasz Klient może dowiedzieć się z niej o nowych promocjach, wyprzedażach, planowanych wydarzeniach. Coraz popularniejsze stają się więc strony z tzw. CMS – a więc systemem zarządzania treścią. Jeżeli naszą stronę wykona dobry programista to nie będziemy mieli problemu z aktualizowaniem naszej witryny www – dodawaniem nowych stron, edytowaniem tekstów, dodawaniem zdjęć. Strona z CMS a więc dostępem do intuicyjnego, prostego panelu administrowania stroną jest nieznacznie droższa od zwykłej statycznej strony ale dzięki temu nie będziemy musieli o każdorazową zmianę prosić Agencję Interaktywną z którą współpracujemy.

4. Promocja strony – tak jak w życiu w realu jak otworzymy działalność to nie wie o nas nikt. Tak też jest w Internecie. Dlatego jak już stworzymy własną stronę www warto ją rozreklamować – a więc umieścić do niej linki na forach, portalach społecznościowych, w katalogach itd. Jeżeli współpracujemy z Agencją Interaktywną to na pewno doradzi nam właściwy sposób promocji.

Podsumowanie

Jak w każdej branży tak i przy tworzeniu stron internetowych możemy powierzyć jej wykonanie profesjonalnej Agencji Interaktywnej albo też próbować zaoszczędzić i współpracować z pasjonatom, który umie zrobić stronę www – ale czy na pewno zaoszczędzimy? Jeżeli wybierzemy drugą opcję to może to nas kosztować stratę pieniędzy, nerwów i czasu. Strona zamiast generować ruch i przyciągać nowych Klientów zniknie wśród wielu innych stron a nasz Klient trafi do konkurencji zamiast do nas. Pamiętajmy strony www działają przez 24h 7 dni w tyg. warto więc w nią zainwestować aby generowałam nam zyski. W dobrej Agencji Interaktywnej nad stroną pracują 3 osoby – grafik, programista i copywriter – za ich wiedzę na pewno warto trochę więcej zapłacić.