Jaki styl strony internetowej wybrać?

Możliwości grafiki komputerowej oraz programów do projektowania stron są dziś niemalże nieograniczone. Czasami zastanawiam się, na ile sposobów można narysować meble czy samochód, który ma być przedmiotem usług lub sprzedaży danej firmy i stwierdzam, że chyba przez wiele lat rysując codziennie coś innego nie da się wyczerpać jeszcze wszystkich pomysłów. Kreatywność ludzka nie zna granic, a jeśli jest dodatkowo wspomagana odpowiednimi programami komputerowymi, przestrzeń staje się nieograniczonym polem twórczości.

Jeszcze jedna witryna kwiaciarni

Analizując tę wcześniejszą wypowiedź możesz mieć pewność, że jeśli zwrócisz się do agencji z prośbą o stworzenie twojej własnej witryny, nie będzie ona przypominała żadnej z dotychczasowych. I chociaż zapewne często odwiedzasz strony konkurencji i masz świadomość, że jest ich bardzo wiele, żadnego dobrego projektanta nie przerazi jeszcze jedna witryna kwiaciarni. Dzięki ludzkiej kreatywności i technice projektowanie stron www jest dziś jak budowanie z klocków lego. Możesz stworzyć wiele różnych zamków czy samolotów, a zawsze ilość dostępnych detali pozwoli ci wymyślić coś nowego. Klocki lego są nawet o wiele bardziej ograniczone od projektów stron, ponieważ nie masz możliwości modyfikowania ich kolorów i wprowadzania nietypowych kształtów.

Style od a do zet

Możliwości tak szerokiego tworzenia sprawiają, że zazwyczaj projekty klasyfikuje się do konkretnych stylów. Oczywiście każda z agencji posiada swój własny system podziału zależnie od tego, w czym się specjalizuje i na ile jest wszechstronna. Podział może dotyczyć kolorystyki, albo działu tematycznego, jakiego będzie dotyczyć witryna. Oczywiście firma projektowa tworząca modele budynków może sobie zaplanować stronę w kwiatki czy w stylu tropikalnym, ale nie odniesie wówczas takiego efektu, jak ta z symbolami architektonicznymi. Style mogą też być 3D, wektorowe, rysunkowe z uwagi na sposób tworzenia, ciemne lub jasne, naturalne i artystyczne, firmowe i katalogowe, i wiele innych zależnie od pomysłowości twórców.