Strona internetowa skuteczne medium komunikacji

Liczba i rodzaje stron internetowych to całkiem pokaźna lista obejmująca wiele różnych form graficznych, bardziej lub mniej rozbudowane projekty, czy te wypełnione treścią pisaną lub jedynie grafiką. W tym długim szeregu zauważam też czasami strony, które przygotowane są pod kątem komunikacji z internautą. Właściwie nie mogę powiedzieć o nich, że są komunikatorami w ścisłym tego pojęcia znaczeniu, ale służą wymianie informacji.

Fora internetowe

Jednym z przykładów takich stron są fora internetowe. Może się na nich wypowiadać każdy, kto spełni określone warunki. Zalicza się do nich przestrzeganie sieciowego savoir vivre, rejestrację na stronie, przestrzeganie tematyki, jaka jest poruszana. Czasami ograniczenia dotyczą też możliwości zakładania innych wątków. Fora mogą istnieć samodzielnie i często dzięki takiej usłudze, jak projektowanie stron www Rzeszów znana firma farmaceutyczna czy spożywcza zleca zaprojektowanie takiej strony-komunikatora, na którym prowadzi się dyskusje w temacie konkretnego produktu. Jest to forma reklamy, promocji tego wyrobu, a wiele wypowiedzi jest tam wpisywanych w sposób sztuczny, jako sposób na zachętę do korzystania czy zakupu.

Komentowanie

Jedną z form komunikacji jest możliwość zamieszczania na stronie komentarza do tematu, zdjęcia, artykułu czy innego zamieszczonego materiału. W sensie komunikacyjnym jest to informacja dla autora na temat jakości materiału. Zauważam często, że najchętniej ludzie wypowiadają się tam, gdzie pojawiają się materiały kontrowersyjne. Ładne, subtelne zdjęcie rzadko budzi odzew, dlatego jeśli chcesz mieć widzów na swojej stronie postaraj się o taki materiał.

Strony interaktywne

Poza forum i blogiem do komunikacji może też służyć strona przygotowana do składania zamówień, albo zapytań. Wiele urzędów decyduje się również do ograniczenia kolejek dzięki wprowadzaniu paneli usług elektronicznych. Po odpowiednim zabezpieczeniu własnego konta możesz na przykład komunikować się w konkretnej sprawie z konsultantem, albo wysyłać dokumenty, sprawozdania. Możesz też zamówić pokój w hotelu, zaklepać miejsce w restauracji czy zarezerwować bilet na koncert.