Koszt projektowania strony. Za co płacimy projektantom stron internetowych?

Przeglądając oferty firm, które zajmują się tworzeniem stron www, pewnie często zastanawiasz się, dlaczego rozpiętość cenowa jest tak różna i skąd się ona bierze. Oczywiście, jeśli zaglądasz często to Internetu to widzisz różnice pomiędzy poszczególnymi witrynami i jesteś w stanie określić, która strona przyciąga Twoją uwagę a która nie wzbudza zaufania i zamykasz ją po 5 sekundach. Poniżej 3 czynniki, które wpływają na koszt projektowania strony www:

Kto jest wykonawcą strony i jakie ma doświadczenie

Zamiast skorzystać z usług profesjonalnej Agencji Interaktywnej możemy przecież skorzystać z usług początkującego studenta. Wykona on swoją pracę, ale strona na pewno albo nie będzie zaprojektowana przez grafika o specjalności web design (a tu nie tylko liczą się względy estetyczne, ale także użyteczność strony i jej funkcjonalność) albo nie będzie dobrze zakodowana – a co za tym idzie strona nie będzie przyjazna dla wyszukiwarki Google. Nie będziemy mieć też pewności czy strona nie jest kopią innej, istniejącej już w internecie, czy będziemy mogli samemu zmieniać content umieszczony na stronie w sposób intuicyjny i czy będzie zabezpieczona przed atakami wirusów.

Jeżeli korzystamy z usług profesjonalnej Agencji Interaktywnej – to nad stroną pracują przynajmniej 3 osoby – grafik – a wiec firma w pierwszym kroku prześle nam propozycję graficzną strony do akceptacji. Jeżeli projekt zaakceptujemy do pracy przystępuje programista, którego zadaniem będzie pocięcie grafiki i zakodowanie poprawnie strony tak aby była ona przyjazna wyszukiwarce Google (jest to istotny element gdyż wpływa on na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google). Ostatni do pracy przystąpi copywriter, który przygotuje i umieści teksty na stronie.

Co składa się na koszt projektowania strony?

Jeżeli chodzi o strony www to mogą one być wykonane na 2 sposoby – możesz sam edytować, dodawać treści, zdjęcia albo o każdorazową zmianę prosić wykonawcę. W pierwszej opcji nie płacisz nic za wdrożenie zmian, bo możesz to zrobić samodzielnie, w drugiej każdorazowo musisz prosić o wycenę i jesteś na stałe związany z wykonawcą. Głównym zadaniem strony www jest oczywiście polepszenie komunikacji z Klientem. Tak więc aktualizacja strony jest dość istotna. Dlatego strony z tak zwanym CMS (Content Management System), co oznacza system zarządzania treścią, stają się obecnie bardziej popularne. Wykonanie takiej strony jest jednak droższe ponieważ wymaga stworzenia intuicyjnego panelu do którego będziesz mógł się zalogować i wprowadzać zmiany oraz stworzenia instrukcji obsługi – często w koszt ten jest wliczona pomoc w obsłudze strony – ponieważ początki niestety bywają trudne.

Mobilna strona www

Co raz więcej osób szuka informacji nie tylko na komputerze stacjonarnym w domu czy pracy, ale także na telefonach komórkowych, czy tablecie. Dlatego ważnym elementem staje się dostosowanie wyglądu strony do tych urządzeń. Zadbaj na samym początku o mobilną wersję swojej strony www.

Koszt projektowania, a jakość strony www

Decydując się więc na takie usługi, jak projektowanie stron internetowych niech twoim wyznacznikiem nie będzie tylko cena. Pamiętaj, strona www ma generować ruch, a dzięki temu przyciągać nowych Klientów. Jeżeli stronę wykona pasjonat amator to szybko możesz stracić wiarę w moc Internetu, stracić pieniądze, czas i nerwy.  Strona www działa 7 dni w tygodniu przez 24 h. Bez wątpienia jest medium szybszym i tańszym niż prasa czy ulotki. Oczywiście trzeba będzie w przyszłości o nią dbać – a więc aktualizować i promować, mimo to inwestycja w dobrą, porządną stronę www w przyszłości Ci się opłaci.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *