Grafika strony internetowej – znaczenie wizualnych aspektów stron www a SEO

„Nie oceniaj książki po okładce” mówi znane powiedzenie. W przypadku stron internetowych nie znajduje ono zastosowania. Im ładniejsza, bardziej zadbana strona www, tym jej właściciel osiąga lepsze konwersje. Grafika strony internetowej ma wpływ na zachowania konsumentów, może wpłynąć na chęć poznania witryny, wyszukanie niezbędnej rzeczy.

Grafika strony internetowej – walory wizualne a SEO

Teoretycznie grafika strony nie wpływa na efekty działań SEO, ponieważ Google nie czyta obrazków. Aby Google wiedział, co znajduje się na zdjęciach, czy że ten obrazek to logo, a ten pełni funkcje dekoracyjne, to musimy optymalizować grafikę umieszczaną na stronie. Dodajemy wtedy atrybuty alt obrazków, odpowiednio nazywamy pliki, optymalizujemy wielkość obrazków.

Praktycznie grafika stron może wpłynąć na efekty działań SEO przez tzw. czas spędzany na stronie przez unikalnego użytkownika. Osoba odwiedzająca naszą stronę www, powinna odczuwać przyjemność z możliwości korzystania ze strony. Jeśli takiej przyjemności brakuje, wtedy szybko wychodzi ze strony, przez co wzrasta współczynnik odrzuceń. Nie ma powodu, by spędzać więcej czasu na wybranej www. Na czas odwiedzin na stronie wpływa wiele czynników. Grafika jest jednym z nich,

Grafika stron internetowych musi być więc atrakcyjna. Jednak nie jest to jedyny warunek. Musisz bowiem pamiętać, że szata graficzna musi być czytelna. Najlepiej jeśli składa się ze stonowanych kolorów. Dzięki temu patrzenie na taką stronę nie będzie wiązało się z „bólem głowy”. Dobrze, jeśli grafika pasuje do branży. Czarno-biała strona przedszkola będzie znacząco odbiegać od przyjętych standardów. Tutaj istotne znaczenie ma zamieszczenie odpowiednich zdjęć, które będą kojarzyły się z profilem działalności przedsiębiorstwa.

Jeśli zatem zależy Ci na tym, by Twoja strona wyglądała profesjonalnie i jednocześnie przyciągała uwagę, zdaj się na usługi rekomendowanej Agencji Interaktywnej. Takiej, która zatrudnia najlepszych grafików z doświadczeniem. W ramach współpracy otrzymasz projekt graficzny w kilku wariantach, dzięki czemu wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli jednak chcesz, by strona internetowa została przygotowana niższym kosztem, zawsze możesz skorzystać z gotowych szablonów graficznych. I one są atrakcyjne, więc witryna www nie straci na estetyczności.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *