Serwis usługowy w profesjonalnym wydaniu

Internet coraz częściej rządzi naszym życiem, a my przyzwyczajamy się do tego, że wszelkich informacji i porad na każdy problem właśnie tam poszukujemy. Prawa rynku decydują też o tym, że każda firma czy organizacja chcąc się pokazać musi sięgnąć po ten środek komunikacji. Będąc przedstawicielem branży zauważam też systematyczny rozwój wszelkiego typu platform, służących nie tylko do samej komunikacji, ale także do zawierania różnego typu transakcji.

Popularyzacja serwisów

Coraz częstszym zjawiskiem są pojawiające się w sieci serwisy usługowe. Ich liczba i bogactwo dziedzin osiągnęło już taki poziom, że często poszukując połączenia lotniczego albo chcąc wysłać paczkę przesyłka kurierską szukam właśnie tego typu rozwiązania w sieci. Odpowiednie formularze, przelew bankowy i mam zagwarantowaną wizytę kuriera w moim domu, bez konieczności poszukiwania oddziału i dźwigania paczki. Dziś w ten sam sposób mogę zarezerwować miejsce w hotelu tysiące kilometrów od domu, kupić bilet na samolot czy na koncert. Z pewnością jest to wygodne i daje gwarancję, że znajdę miejsce, lub wolny pokój.

Jeśli serwis, to funkcjonalny

Oczywistym jest, że korzystając z takiego serwisu, na którym możesz zaklepać miejsce noclegowe gdzieś w innym kraju, chcesz mieć pewność, że znajdziesz na nim maksymalną liczbę propozycji, a nie tylko kilka wybranych. Jeśli zamierzasz samodzielnie prowadzić taki portal warto pomyśleć o usłudze, jaką jest profesjonalne projektowanie serwisów. Wiadomo, że trzeba w to zainwestować spore środki, ale im więcej troski włożysz w przygotowanie i dopracowanie do perfekcji swojej strony, tym więcej osób cię odwiedzi na niej i skorzysta z proponowanej oferty. Nie wystarczy tu tylko pobawić się grafiką. Serwis musi być przede wszystkim funkcjonalny.

Wygląd i zawartość

Niekiedy zaglądając na serwisy zauważam, że nie tylko są one źle rozplanowane i trudno na nich znaleźć to, czego najbardziej potrzebuję, to dodatkowo oferta jest bardzo ograniczona. Często projektanci stawiają na kolorystykę i popisują się umiejętnościami graficznymi, a nie zwracają uwagi na niezbędne dane interesujące potencjalnego użytkownika. Przykładem mogą być dziesiątki portali o tematyce turystycznej, z których trudno wywnioskować cenę obiektu czy jego położenie.