Wizytówka www – twoje miejsce w internecie

Wyobraź sobie, ze udajesz się na ważne spotkanie biznesowe albo starasz się o pracę po studiach, jako specjalista w ważnej dziedzinie działalności firmy. Wyobraź sobie, że podczas powitania z jej przedstawicielem wyciągasz z kieszeni brudną, pomiętą, mało atrakcyjną wizytówkę. Przypuszczalnie, już w tym momencie stracisz szansę na zatrudnienie albo przynajmniej zdecydowanie obniżysz swoje szanse w stosunku do innych kandydatów. Twoja wizytówka ma znaczenie, dlatego zadbaj o nią nie tylko offline, ale i online. Dowiedz się dlaczego wizytówka www jest taka ważna.

Twój wizerunek online

Wszystko, co publikujesz w internecie, zostaje w internecie – to podstawowa zasada. Dlatego zawsze należy się zastanowić trzy razy przed publikacją niedokończonej strony www, czy posta na facebook’u z błędami. Internet nie zapomina. Cały czas działa internetowe archiwum stron, gdzie można znaleźć stare wersje stron www i podejrzeć, jakie opisy ofert widniały na Twojej domenie. Zanim stworzysz swoją wizytówkę www, dobrze zaplanuj projekt strony www, opracuj strategię marketingową, plan optymalizacji strony i publikacji contentu. Bez tego w przyszłości mogą Cię zaskoczyć różne nieprzyjemności.

Wizerunek firmy to podstawa

Dobrze zrobiona, użyteczna i funkcjonalna strona internetowa, która jest nowoczesna pod względem technologii, ale ma swój własny styl i charakter, to połowa sukcesu. Strona internetowa jest niezbędnym elementem działalności firmy, jednak nie zastąpi ona biura, możliwości spotkania z klientem czy tradycyjnie przekazywanej wizytówki. Zadbaj o reklamę offline, jak i online.

Wizytówka www czy wizytówka Google Moja Firma

Możesz stworzyć swoją unikalną stronę www na wybranej przez siebie domenie, ale to nie jedyna opcja stworzenia swojej wizytówki w internecie. Możesz skorzystać z darmowych rozwiązań proponowanych przez firmę Google. Możesz dodać swoją wizytówkę na mapach Google!

Google Maps to aplikacja GPS, w ramach które jest istnieje narzędzie Google Moja Firma, dające możliwości stworzenia różnych wizytówek firmowych. Taka wizytówka automatycznie zostaje wpisana na mapę Google. Co ważne – wizytówki te pojawiają się tylko w określonej lokalizacji. Tylko osoby z Warszawy mogą znaleźć warszawski salon optyczny. Jeśli więc prowadzisz lokalny biznes i zamierzasz korzystać z marketingu lokalnego, to wizytówka Google Moja Firma jest świetną opcją dla Ciebie!

Jakie możliwości daje nam wizytówka www?

Wizytówka Google Moja Firma umożliwia nam dodanie:

  • nazwy firmy,
  • dokładnego adresu,
  • numeru kontaktowego,
  • opisu usług, oferty,
  • opisu firmy,
  • zdjęć, filmów, identyfikacji wizualnej,
  • określenie branży.

Oprócz tego w wizytówce www możemy dodawać posty, informować o aktualnych promocjach, wydarzeniach. W ramach usługi Google Moja Firma możemy również stworzyć własną stronę www. O tym, czy to dobre rozwiązanie, dowiecie się z artykułu: Co zrobić, aby wyświetlać się w Google Maps?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *