Od czego zależy cena wykonania strony internetowej? Ceny strony www

Jesteś na etapie poszukiwania agencji interaktywnej, której zadaniem będzie wykonanie strony internetowej dla Ciebie? Pytania o wycenę projektu z pewnością pozwoliły wysnuć Ci wniosek, że ceny strony www są bardzo różne. Od czego zależy cena strony? Na co zwrócić uwagę? Za co warto więcej zapłacić?

Cena strony www a agencja interaktywna

Nie powinno to nikogo dziwić, że każda agencja interaktywna ma swoje, konkurencyjne stawki, które zależą od doświadczenia programistów, grafików, zdobytej renomy. Duże i znane agencje reklamowe nie mogą pozwolić sobie na opóźnienie realizacji, niedokończenie projektu, czy wypuszczenie niedokończonej wersji strony. Wybierając tego rodzaju agencję, decydujemy się na profesjonalną obsługę i zaangażowanie wielu osób – projekt przygotowuje grafik, content na stronę copywriter, nad całością czuwa project manager, który sprawdza czy programista tworzy stronę zgodnie z ustaleniami i oczekiwaniami Klienta.

Mniejsze agencje, w który grafik zajmuje się również obsługą klienta, mają niższe stawki. Strony wykonują również freelancerzy, których oferty znajdziecie w internecie na olx.pl, czy w ogłoszeniach w portalu useme. Warto jednak znaleźć agencję, która ma przejrzyste zasady współpracy i będzie stanowiła dla Was wsparcie już po momencie zbudowania samej strony.

Przy budowaniu strony www jest bardzo istotne omówienie kwestii własności domeny, hostingu oraz przekazania wszystkich danych do logowania do panelu CMS i serwera ftp. W momencie oddania strony, twórca strony www powinien przekazać klientowi niezbędne dostępy do strony.

Strona zoptymalizowana pod kątem SEO lub nie

Już na samym początku masz wybór, czy skorzystać z oferty stworzenia strony www, która będzie dobrze wyglądać, ale nie będzie tworzona zgodnie z zasadami Search Engine Optimalization lub wybrać ofertę na stworzenie strony, która spełni wytyczne Google. Jeśli wybierzesz opcję numer 1, a któregoś dnia jednak zdecydujesz o rozpoczęciu kampanii marketingowej w internecie, trzeba będzie poprawić stronę – a co za tym idzie – zapłacić za optymalizację techniczną, w zakres której wchodzi:

  • poprawienie czasu ładowania
  • skompresowanie obrazków
  • poprawienie przekierowań, zdefiniowanie adresów kanonicznych
  • utworzenie sitemapy
  • zadbanie o plik robots.txt
  • wyeliminowanie błędów z indeksowaniem strony
  • podpięcie narzędzi analitycznych (google search console, google analytics)
  • poprawki dotyczące responsywności stron

Warto dopilnować na samym początku projektowania strony www, aby była ona stworzona zgodnie z wytycznymi Google.

Struktura strony www a cena realizacji projektu

Kolejnym czynnikiem, który może decydować o kwocie za usługę wykonania strony internetowej jest sama konstrukcja witryny. Chodzi zarówno o ilość podstron (każda dodatkowa podstrona to koszty), a także jej funkcjonalność. Sprawą oczywistą jest, że im bardziej zaawansowana i rozbudowana witryna, tym cena stworzenia strony internetowej jest wyższa.


O koszcie przygotowania witryny decyduje również sama szata graficzna. Jeśli strona opiera się o gotowe szablony, wówczas nie będzie stanowiła tak dużego wydatku. Ze wzrostem kosztów musisz liczyć się wówczas, gdy decydujesz się na projekt graficzny przygotowany wyłącznie na Twoje zlecenie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *