Profesjonalne projektowanie strony internetowej

Słowo „profesjonalny” zazwyczaj kojarzy nam się jednoznacznie z czymś lepszym, od amatorskiego, popartym nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem, dlatego jeśli zatrudniam profesjonalistę, to oczekuję znacznie lepszych efektów od tych, jakie uzyskałabym sama. W rzeczywistości nie zawsze tak bywa, o czym świadczą chociażby nasze mieszkania i fuszerki wykonane fachowo przez profesjonalistów. Jest to doskonały przykład, że nawet wśród fachowców zdarzają się ci lepsi i gorsi.

Wybór dobrego projektanta

Każdy z nas chodził kiedyś do szkoły i wie, że skala ocen zaliczających rok to przedział pomiędzy 2 i 6. Mogą sobie wyobrazić różnicę pomiędzy hydraulikiem kończącym technikum z dwóją i takim, co zaliczył je na szóstkę. Obaj są przecież ludźmi po szkole i z tytułami, a nawet mają jednakowe uprawnienia do wykonywania zawodu. Kiedy miałbym decydować się na zatrudnienie specjalisty do wykonania mojej własnej strony firmowej posiadałbym świadomość, że oferty na rynku to zarówno te dwójkowe, jak i takie na szóstkę. Dlatego przed wyborem właściwego usługodawcy muszę dokładnie zapoznać się z tym, co potrafi i jakie są jego możliwości. Zwróć uwagę, że nie zawsze cena jest adekwatna do jakości i może się zdarzyć, że standardowe rynkowe opłaty za zrobienie dobrej strony w jednej firmie gwarantują mi istny pokaz mistrzostwa kompozycyjnego, a w drugiej produkt zaledwie dobry.

Wstępna ocena projektu

Zamawiając projektowanie strony internetowej musisz pamiętać, że nie masz obowiązku płacić za coś, co ci się nie podoba. Na początku zawsze jest przygotowywany wstępny projekt, który możesz zaakceptować lub nie. Nie czuj się zobowiązany do tego, aby dać zarobić twórcy. Ty płacisz, więc masz prawo wskazać, co jest nie tak i zażądać korekty, albo wręcz stworzenia nowej propozycji. Firmy świadczące takie usługi zazwyczaj zastrzegają to sobie w umowie i wykazują w cennikach odrębne kwoty za przygotowanie wstępnego projektu i wykonanie go w pełni. Oczywiście za tego wstępniaka musisz zapłacić, ale są to zazwyczaj kwoty szczątkowe w porównaniu do całości kosztów.