Jakie zdjęcia umieszczać na stronie internetowej

Nie jestem specjalistą od psychologicznej weryfikacji możliwości postrzegania, ale z doświadczenia wiem, że kiedy szukam czegoś interesującego w sieci zazwyczaj zaczynam od grafiki.

Znaczenie zdjęć na stronie

Jestem wzrokowcem i wiem, że bardziej przyciąga moją uwagę strona, na której znajdą się czytelne fotografie. Najbardziej przeszkadza mi fakt, kiedy znajduję nad tekstem małe niewyraźne zdjęcie i nie mogę go powiększyć. Zdaję sobie sprawę, że na serwerach bywa ograniczona ilość miejsca i oszczędzanie na dużych plikach, które opóźniają ładowanie strony jest standardem, ale po pierwsze nie ma już tak wolnych komputerów, aby nie były w stanie załadować dwóch fotografii, a po drugie lepiej nie wstawiać żadnego zdjęcia niż załączyć takie, które tylko zachęca a nic nie pokazuje. Zazwyczaj kończy się to szukaniem innej strony i innej fotografii.

Podpisywanie zdjęć

Specjaliści, których domeną jest projektowanie stron WWW Zielona Góra wiedzą, że aby po fotografii można było znaleźć stronę, trzeba to zdjęcie odpowiednio zatytułować. Wpisując w wyszukiwarce słowa: podnośnik samochodowy na pierwszych miejscach znajda się tylko te zdjęcia, którym przypisano takie tytuły. Możesz mieć swoją własną firmę i stronę z pięknymi fotografiami, ale żaden z klientów na nią nie dotrze, jeśli nieprawidłowo umieścisz fotografie.

Przeładowanie i niedosyt

Jak w każdej dziedzinie tak i tutaj konieczne jest zachowanie określonego umiaru. Kiedy wchodzę na stronę poświęconą turystyce i nie mogę na niej znaleźć informacji, w jakich godzinach otwarte bywa muzeum, natomiast do upojenia mogę się naoglądać zdjęć tego muzeum, to nie jest to moja ulubiona witryna. Z drugiej strony za mało zdjęć, albo zamieszczone w jakiejś szczątkowej postaci też sprawiają, że nie chce mi się czytać nudnych wypowiedzi jakiegoś maniaka wędrówek górskich, który opisuje każdy kamień na szlaku. O wiele bardziej zachęci mnie do takiej wyprawy malowniczy widok na zdjęciu.