Funkcjonalność, a cennik stron www

Nie ulega wątpliwości fakt, że posiadanie własnej strony internetowej jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Oczywiście chodzi o witryny firmowe, które są najlepszą wizytówką, pozwalającą na dotarcie do znacznie szerszego grona użytkowników. Jeśli chcesz posiadać taką witrynę wiedz, że cennik stron www jest dość zróżnicowany. Jednym z czynników kształtujących koszty jest funkcjonalność.

Z witryną internetową jest dokładnie tak samo jak z samochodami. Nie wszystkie auta posiadają jednakowe ceny. Koszt uzależniony jest nie tylko od marki, ale również od dodatkowego wyposażenia. Musisz bowiem zapłacić za chęć posiadania klimatyzacji czy radia samochodowego.

Sprawą oczywistą jest zatem, że najprostsza wizytówka – strona statyczna – nie będzie kosztować tyle samo, co rozbudowany serwis internetowy. Tym bardziej, jeśli witryna internetowa ma być zaawansowana i posiadać możliwość wprowadzania nowych treści. Jeśli chcesz zatem stale uaktualniać zawartość strony (co jest w dzisiejszych czasach dość istotne), musisz liczyć się więc ze sporym kosztem. Najczęściej bowiem zachodzi konieczność stworzenia systemu zarządzania treścią (CMS), co zwiększa cenę ostateczną wykonania witryny internetowej.

Cennik stron www, jeśli chodzi o funkcjonalność, uzależniony jest również od dodatkowych elementów witryny. Musisz bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że więcej zapłacisz za stronę posiadającą elementy graficzne, (np. animacje flash’owe), formularz do newsletterów, formularz kontaktowy.

Ponadto miej świadomość, że stroną internetową tak naprawdę jest też sklep internetowy. Jego stworzenie okazuje się być największym wydatkiem. Jest to jednak zupełnie zrozumiałe, ponieważ taka witryna www jest niezwykle rozbudowana. Posiada mnóstwo modułów, które w znaczący sposób usprawniają pracę sklepu.

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że cennik stron www uzależniony jest od tego, czy witryna powstaje wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta. Jeśli ma bowiem posiadać takie elementy, które mają uwzględniać specyfikę konkretnej firmy, jest to najczęściej dodatkowy koszt.