Inspirujące strony internetowe

Nie każda strona www musi być zrobiona wedle schematu i wytycznych Google. Jeśli masz pomysł jak wypromować swoją prywatną lub firmową stronę internetową innymi kanałami niż Organic Search – to możesz zaszaleć i stworzyć wyjątkowy projekt artystyczny.

Większość stron składa się ze strony głównej i podstron, do których dostęp mamy dzięki nawigacyjnemu menu umieszczonemu na górze strony. Nie zawsze jest to konieczne rozwiązanie. Spójrzmy na przykłady, poznajcie z nami inspirujące strony internetowe.

Inspirujące i aktywizujące strony www

Jeśli zdobędziesz punkty – kupisz wodę toaletową marki MiuMiu

Marketingowcy firmy MiuMiu zaprojektowali ciekawą formę interakcji z potencjalnym odbiorcą ich produktu. Wchodząc na stronę: miumiu.com widzimy postać tańczącą na ciasteczku, obok której siedzi kot:

miumiu

Po chwili przenosimy się do nowej części tej historii, postać jest kobietą, przed którą stoi zadanie – ma dostać się na ich firmowy „księżyc”.

Po kliknięciu start rozpoczyna się gra. Klikając myszką od komputera pokonujemy przeszkody – pojawiające się nagle flakoniki wody toaletowej MiuMiu.

Po pokonaniu wszystkich przeszkód docieramy do punktu docelowego, którym to za pomocą linku możemy przenieść się do sklepu internetowego, w którym możemy kupić promowany produkt. Co ciekawe – w zależności od lokalizacji, zostaniemy przekierowani do sklepu online funkcjonującego w danym kraju.

Digitalowa kampania promocyjna miumiu proponuje całkiem nową zabawę. Ciekawi, sprawia radość i przy okazji – sprzedaje. Firma ta nie zrezygnowała jednak z tradycyjnego kanału dotarcia do klientów, czyli wyszukiwarki Google. Jak dobrze prześledzicie adres url omawianej domeny, to zauważycie, że nie jest to cała ich dostępna www, a jedynie podstrona zrobiona w formie tzw. landing page. Ich główna strona sklepu wygląda dość klasycznie – u góry znajduje się menu, łatwo jest przejść do konkretnych kategorii, pod menu mamy banery, teksty reklamowe, call to action i butony.

Strona www jak Google

Inspirujące strony www to strony, które łączą różne znane motywy i symbole. Jedną z takich stron jest strona https://www.garylemasson.com/en

garry le masson
Strona www jak google

Strona ta wygląda jak wyszukiwarka, a podstrona kontakt wygląda jak wynik wyszukiwania z adnotacją z Wikipedii:

Idealna strona dla web designera

Kolejną stroną, którą można określić mianem inspirującej, jest strona web designera Albino Tonnina: https://albinotonnina.com/. Strona składa się z animowanych obrazków, które opowiadają historię programisty, pokazują, gdzie pracował, z kim, czego się uczył. W kilku zdaniach autor przedstawia swoją opowieść, informując użytkowników o tym, czym się zajmuje i jak może pomóc. To niezwykły przykład strony wykorzystującej metody storytellingu i opowieści wizualnej. Jest to jednak strona, która nie będzie widoczna na frazy związane z tworzeniem stron www.

Czy konieczne jest zdobywanie widoczności w wynikach wyszukiwania organicznego? Jeśli macie pomysł, jak prowadzić wizerunkowe działania marketingowe, promować siebie, swoją firmę w inny sposób, to oczywiście jest to możliwe. Inspirujące strony internetowe mogą powiedzieć naprawdę wiele o ich Autorach! Trzeba mieć jednak dobry pomysł i dużo zapału do jego realizacji.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *