Zalety programowania w PHP

Język programowania to pojęcie stosunkowo dobrze znane i chociaż niewiele osób zapewne potrafi wymienić ich wiele, to jednak rozumie samo pojęcie nawet, jeśli ich wykształcenie niewiele ma wspólnego z informatyką. Nie wszyscy jednak potrafią wykorzystać taką wiedzę w praktyce. Tym bardziej, jeśli jest to programowanie PHP.

Istota PHP

W przeciwieństwie do tradycyjnego HTML-a, PHP jest językiem modułowym. Osoby zapoznane z tematem wiedzą, że są to dwa aspekty tej samej dziedziny, ponieważ PHP stanowi bardziej rozwiniętą formę pierwszego i zarazem najbardziej podstawowego języka HTML. Można to porównać do rozsypani złożonej z samych literek oraz już gotowych wyrazów. W jednym i drugim przypadku można z powodzeniem zbudować pożądany napis, jednak w pierwszej sytuacji wymaga to znacznie więcej czasu. Posiadając stronę internetową, zawsze możesz zajrzeć do jej źródła i zobaczyć, jak bardzo skomplikowany bywa kod, w którym została napisana. Oczywiście dla informatyka wystarczy rzut oka i wie on już na podstawie poleceń, jaki efekt dany fragment kodu wywoła na stronie, jednak możesz sobie wyobrazić czas poświęcony na fizyczne napisanie takiego tekstu źródłowego, w którym jeden źle postawiony znak, nawias czy dwukropek rujnuje wszystko. Projektowanie stron PHP ma tę zaletę, że zamiast pisać kilkanaście linijek mających za zadanie zaprogramowanie tabeli, wstawiasz ją jednym poleceniem, a cały moduł tekstu kodowanego wpisuje się automatycznie.

Możliwości programowania w języku modułowym

Oczywiście jak wszystko, tak i ta dziedzina wymaga odpowiedniej wiedzy. I w przeciwieństwie do tradycyjnych kodów HTML tu trzeba jednak mieć znacznie szersze pojęcie. Z drugiej strony, jest to także język najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany do projektowania profesjonalnego stron www, a jego niepodważalną zaletą w przeciwieństwie do na przykład umierającego już Basica jest ciągłe rozwijanie się. PHP posiada także wyjątkowo bogate wsparcie w postaci poradników i książek, dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyborem własnej drogi, zdecyduj się na poznawanie właśnie tej dziedziny programowania.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *