Web Design – najważniejsze elementy projektowania stron www

Strona internetowa to wizytówka Twojej firmy. Jest to pierwszy punkt interakcji pomiędzy Tobą, a Twoimi Klientami. Jeżeli Twoja witryna będzie wyglądać archaicznie, Klient może z niej błyskawicznie wyjść, nie zapoznawszy się w ogóle z ofertą. Warto zadbać o tak zwany Web Design i dopracować swoją stronę pod kątem potrzeb użytkowników. W tym celu należy wykonać analizę konkurencji, prześledzić trendy, poznać rodzaje reklam, skorzystać z dostępnych możliwości.

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona www generowała ruch i przynosiła zyski musisz wziąć pod uwagę 3 rzeczy:

  • GRAFIKA –  dobrze przygotowana wizualizacja  i odpowiednio dobrana kolorystyka czynią stronę wiarygodną.
  • NAWIGACJA –  przy projektowaniu pasków nawigacyjnych należy  wybrać najważniejsze informacje, do których odnośniki bezwzględnie powinny znaleźć się na stronie głównej oraz ustalić hierarchię zakładek.
  • OPTYMALIZACJA – polega na ulepszeniu struktury serwisu, hierarchii informacji oraz dostosowaniu kodu źródłowego dzięki temu nasz serwis jest przyjazny wyszukiwarce Google i wyświetlany wyżej w wynikach wyszukiwania.

Zgodnie z podaną wcześniej punktacją na 1 miejscu jest grafika. To ona wpływa na odbiór całej strony i fakt, czy Klient nam zaufa. Przekonywująca strona to pierwszy krok do zbudowania dobrej komunikacji z odbiorcą, dobrze zaprojektowana strona www wpływa na lojalność klientów.

Elementy graficzne wchodzące w skład Web Design

Elementy graficzna na stronie obejmują:

  • Logo,
  • Przyciski nawigacji,
  • Zdjęcia na banerach (sliderach),
  • Profesjonalne zdjęcia produktów, naszych realizacji, czy też jakichkolwiek innych galerii.

Aby strona wyglądała nowocześnie i nie generowała dużych kosztów związanych z wykonaniem  profesjonalnych zdjęć bardzo często graficy korzystają z tzw. banków zdjęć.

Jednym z najpopularniejszych portali jest http://pl.depositphotos.com/ . W kilka minut można na nim zakupić  grafiki do wykorzystania nie tylko na naszej stronie WWW ale także w reklamie, marketingu, na opakowaniach produktów lub w celach prywatnych.

Ponieważ wybór jest ogromny i każdego dnia dochodzą nowe zdjęcia warto pracę tą pozostawić grafikowi, który stworzy spójny obraz naszego serwisu. Oprócz czuwania nad względami estetycznymi do niego należy również odpowiedni układ strony. Dzięki temu Klient w intuicyjny sposób będzie mógł znaleźć poszukiwane informacje.

Jeżeli chodzi o ostatni punkt to zadanie to należy do programisty. Warto aby kodowaniem strony zajęła się osoba z długoletnim doświadczeniem, a nie student – pasjonata. Dzięki niemu bowiem będziemy mieć szanse zaistnieć w Google.

Jeżeli naprawdę zależy nam aby nasza strona generowała zyski a nie tylko była odwiedzana przez naszych obecnych klientów i znajomych, warto na początku zainwestować w profesjonalną stronę www stworzoną zgodnie z zasadami Web Design – a jest szansa, że inwestycja się zwróci i pieniądze nie zostaną wydane na próżno.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *