Wielozadaniowość stron turystycznych

Turystyka w naszym kraju staje się coraz popularniejsza i coraz częściej w sieci zauważam portale, które poświęcone są właśnie jej organizacji. Przeglądając je zastanawiam się na przydatnością czy funkcjonalnością tychże i często dostrzegam bardzo wiele rażących mankamentów. Co ciekawsze, błędy nie omijają nawet tych największych.

Dwie kategorie stron turystycznych

Portale o tej tematyce można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to strony poświęcone opisywaniu różnych wypraw, ciekawych miejsc, wrażeń z podróży i niezapomnianych widoków. Mają one raczej charakter opisowy, a ich zadaniem jest bardziej potrzeba podzielenia się wrażeniami, opowiadania o czymś i przy okazji zachęcania do odwiedzenia przy jakiejś okazji niż umożliwianie planowania podróży. Drugi rodzaj portali turystycznych to te o charakterze usługowym. Zaglądamy na nie, kiedy chcemy znaleźć dobry hotel w odległym mieście i przy okazji sprawdzić, czy są w nim wolne miejsca.

Czego szukamy na stronach turystycznych?

Właśnie to jest podstawowym powodem, dla którego takie strony mnie interesują. W dobie elektronicznej komunikacji oczekuję, że wchodząc na portal znajdę na nim hotel, zarezerwuje bilet i za niego zapłacę, a przy okazji jeszcze dowiem się, gdzie będę jeść i co mogę zwiedzić. Niestety większość portali pod tym względem wykazuje spore niedobory. Agencja oferująca projektowanie stron Wrocław reprezentujące może stać się wykonawcą doskonale przygotowanego portalu turystycznego, który będzie umożliwiał wyszukiwanie i rezerwację miejsc, sprawdzanie ich cen oraz oferty dodatkowej hotelu, jednak to nie od projektanta zależy czy strona będzie przydatna.

Treści ważne i mało istotne

Cały problem sprowadza się do takiego przygotowania portalu, aby nie tylko był estetyczny graficznie, ale również spełniał oczekiwania podróżujących. W tym celu muszą oni nie tylko móc wygodnie się po nim poruszać, lecz także znaleźć to, czego szukają. Większość takich portali jest niestety ograniczona albo do samych hoteli, albo willi i domów do wynajęcia. Brakuje w nich różnorodności, brakuje też obiektów tańszych. W rzeczywistości, kiedy chcę znaleźć miejsce do spania na wakacje w Chorwacji muszę odwiedzić wiele takich stron.