Jaki system płatności online wybrać?

Nowoczesne sklepy internetowe pozwalają kupującym na szybkie i łatwe dokonywanie zakupów, od momentu wyszukiwania produktów na stronie, aż po ich otrzymanie. Ważnym elementem procesu dokonywania zakupów w sklepach online, jest opcja płatności online za zakupione towary. Jeszcze parę lat temu najczęściej kupujący wpłacał określoną kwotę pieniędzy na konto bankowe firmy prowadzącej e-sklep, natomiast w chwili obecnej o wiele większą popularnością cieszą się automatyczne systemy płatności online. Pozwalają one w kilka minut zapłacić za zakupione przedmioty w sklepie, bez konieczności wypełniania formularza przelewu jednorazowego w swoim banku.

Dostępne systemy płatności online

W sieci internetowej administratorzy i właściciele sklepów internetowych mogą wybrać dostosowany do ich potrzeb i oczekiwań system płatności online. Ważne jest to, aby zapewniał on bezpieczeństwo zawierania transakcji finansowych, zarówno ze strony klientów, jak i samych e-sklepów. Najbardziej znanymi w chwili obecnej markami płatności internetowych, które dominują na rynku, są w Polsce:

Z roku na rok w sieci pojawiają się coraz to nowe systemy płatności online, które mają ambicję konkurowania z największymi sieciami.

Systemy płatności oferują nie tylko możliwość płacenia za przedmioty zakupione w sklepie internetowym za pomocą szybkich przelewów jednorazowych z kont internetowych. Pozwalają one również klientom na wybór płatności np. kartą kredytową.

Jaki system będzie najlepszy?

Każdy z przedstawionych systemów płatności ma swoje bezdyskusyjne zalety. Wybierając jednak dla swojego sklepu internetowego odpowiedni system płatności internetowych należy zwrócić uwagę na to, jakie oczekiwania mamy względem niego oraz jakie cechy według nas powinien on posiadać.

Wśród cech, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze systemu płatności online, należy wymienić:

  • szybkość realizacji płatności,
  • czy przelewy są automatycznie księgowane w systemie sklepowym – integracja płatności online z rachunkiem bankowym sklepu,
  • czy system zwraca informację o dokonanej płatności do systemu realizacji zamówień sklepu,
  • jakie są koszty korzystania z danego systemu płatności online – głównie chodzi tu o prowizję pobieraną przez operatora płatności, wynosi ona najczęściej około 3% kwoty przelewu,
  • jakie zabezpieczenia zapewniają płatności onloine dla klientów sklepu?
  • czy płatności posiadają intuicyjną, łatwą w obsłudze nawigację?
  • okres wypłaty zgromadzonych w systemie płatności środków finansowych,
  • czy system posiada opcję automatycznego wpisania danych do przelewu w formularzu przelewu?

Odpowiadając sobie na powyższe pytania i rozwiązując podane problemy można wybrać taki system, który będzie najbardziej odpowiadał właścicielowi sklepu www. Najlepiej, aby był on zautomatyzowany, tani, bezpieczny i wygodny dla klientów, a także umożliwiał szybszą realizację zamówień przez sam sklep.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *