Intro na stronie internetowej

Lubię od czasu do czasu poszperać w Internecie i poszukać ciekawych graficznie i merytorycznie stron. Jedne z nich podobają mi się bardziej, inne odrzucam na samym wstępie z powodu odstraszającej grafiki czy nieodpowiadającej mi tematyki. Mam swoje zdanie na temat tego, co jest estetyczne, a co nie jednak tym, co zawsze budzi moje spore emocje jest intro.

Rola intro i jego formy

Wstęp do strony w postaci jakiegoś filmiku ma za zadanie odróżnienie witryny od szeregu innych, ma ją w jakiś sposób urozmaicać i przyciągać uwagę. Jednak w wielu wypadkach odnosi się wrażenie, że jest to tylko osobisty popis jakiegoś grafika, któremu coś się udało i koniecznie chce to pokazać. Intra bywają bardzo różne, począwszy od prostych wstawek zdjęć obiektu, czy też prezentacji jego oferty w postaci filmowej, po artystyczne nic niewnoszące do treści kompozycje.

Wady i zalety intro

Oczywiście z mojego kontrowersyjnego punktu widzenia intro ma same wady. Przede wszystkim negatywnie wpływa na czas ładowania strony. Jeśli jest rozbudowane i wymaga sporo pamięci RAM to dodatkowo może jeszcze zablokować słabszy komputer. Intro najczęściej jest też wyposażone w muzykę, która niekoniecznie musi mi się podobać. Jest w miarę dobrze, jeśli można ja wyłączyć, albo intro pominąć, tylko, jaki ma ono wówczas sens? Poza tym taki filmowy wstęp nie wnosi żadnych nowych treści, a jest jedynie zapychaczem łączy, co zniechęca osoby poszukujące szybkich informacji.

Kiedy wstawiać intro, a kiedy nie

Zamawiając usługę taka, jak projektowanie stron www Rybnik reprezentujące potencjalny właściciel powinien od razu zastrzec kwestię intro. Może ono pojawiać się tam, gdzie treściowo witryna nawiązuje do sztuki, wydarzeń artystycznych, grafiki lub reklamy. Mały pokaz możliwości stanowi zachętę do korzystania z oferty. Intro sprawdza się na prywatnych stronach muzyków, aktorów i osób ze świata sztuki. Jego podstawową cechą powinna być prostota, szybkość wczytywania i krótki czas ekspozycji. Jeśli włączam stronę firmy produkującej podnośniki hydrauliczne, żeby sprawdzić cennik oferty i wita mnie intro mam odruch, żeby poszukać innego producenta. Takie wejście nigdy nie powinno pojawiać się na stronach biznesowych, gdzie zaglądają ludzie ceniący swój czas.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *