Jak powstaje strona internetowa?

Moja praca i zarazem także zainteresowania są ściśle powiązane z branżą, zajmująca się projektowaniem stron www, ale większość osób posiadających własne witryny, zamawiając je w specjalistycznej firmie nie zdaje sobie sprawy, na czym polega powstawanie takiego produktu. Ich spełnienie to warunek konieczny, aby produkt był udany i zadowolił klienta. Włożona praca już się nie zwróci, jeśli klient zrezygnuje znajdując sposób jak wycofać się z umowy.

Indywidualizm i kreatywne podejście

To dwa podstawowe założenia, jakimi się kieruję podczas projektowania strony. Nie ma możliwości skopiowania już istniejącego wzoru. Oczywiście może się zdarzyć, że przez przypadek w moim projekcie pojawi się coś, co już gdzieś było i utkwiło mi na dnie pamięci podświadomie, ale kopiowanie już istniejących projektów nie tylko nie jest w interesie klienta, ale również w moim własnym, bowiem bywa niezgodne z prawem. Ważny jest też sam klient, jego podejście do życia, wygląd czy sposób bycia, który mówi mi, z kim mam do czynienia. Jeśli jest to osoba spokojna preferuje zapewne stonowane barwy i łagodne kształty. Jeśli jest luzakiem nie odrzuci pomysłu lekko zabawnego w formie.

Oczekiwania klienta

Z pewnością usługa taka, jak projektowanie stron www Kielce jest skierowana nie do mojej teczki osobowej, lecz do gustu i potrzeb klienta. Może mam właśnie przypływ weny twórczej i wpadł mi do głowy rewelacyjny pomysł, jeśli klientowi chodzi o zupełnie inną koncepcję, nie mam prawa, aby go nakłaniać. W takiej sytuacji trzeba się wykazywać sporą cierpliwością wiedząc, że zamówiony projekt nieco odbiega od standardów dobrego gustu, jednak klient ma zawsze rację i mogę sobie przy nim pozwolić jedynie na delikatną sugestię.

Właściwy projekt

Kiedy etap poznawania, dogadywania, ustalania preferencji mam już za sobą przychodzi pora na konkretną pracę twórczą. Przebiega ona w trzech fazach: projektu i jego akceptacji przez klienta, wykonania zaakceptowanego modelu strony, wypełnienia właściwą treścią i przygotowania prezentacji dla klienta. Praca konsultowana na bieżąco ze zleceniodawcą może być jeszcze na tym etapie modyfikowana. Jeśli prezentacja demo zostanie przyjęta pozostaje już tylko uruchomienie strony w sieci.