Własny sklep w Internecie

Jeżeli posiadasz sklep stacjonarny warto rozszerzyć swoją działalność o nowy kanał a więc Internet. Dzięki temu Twoi obecni Klienci będą mogli na bieżąco zapoznać się z Twoim asortymentem a możesz także zyskać nowych odbiorców a co za tym idzie Twoje zyski wzrosną. Ponieważ aby stworzyć sklep internetowy potrzebna jest wiedza dlatego należy skontaktować się z Agencją Interaktywną. Nie warto korzystać z gotowych rozwiązań firm, które oferują abonament miesięczny – dostajesz gotowy szablon (niedopasowany do Twoich potrzeb, grupy docelowej ) i sam martw się o wprowadzenie produktów, układ towarów, poprawne linki, wybór kuriera, płatności itp.

Co trzeba wziąć pod uwagę zakładając sklep internetowy

Sklep internetowy nie ma szans na zaistnienie bez spełnienia kilku podstawowych warunków. Pierwszym z nich i wcale nie najważniejszym bywa posiadanie odpowiedniej witryny w sieci. Musisz zadbać nie tylko o wygląd estetyczny ale także funkcjonalność. Jeżeli chodzi o względy estetyczne to jeżeli skorzystasz z usług profesjonalnej Agencji Interaktywnej to przed wysłaniem do Ciebie projektu graficznego będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań i wypełnić tzw. brief (jaka kolorystyka Cię interesuje, jaka jest Twoja grupa docelowa, jakie informacje powinny według Ciebie znaleźć się na pierwszej stronie itd). Jeżeli chodzi o funkcjonalność – to na pewno będziesz mógł liczyć na pomoc i doświadczenie Agencji z którą współpracujesz. Doradzą system rejestracji klientów, formy płatności, opcje dostawy. Nie żałuj na tę inwestycję, bowiem zaprocentuje ona w przyszłości.

Pokonać konkurencję

Wbrew pozorom pokonanie konkurencji na rynku w dużym stopniu zależy od twojej strony. Oczywiście ważne są również ceny oraz solidność, z jaką podchodzisz do klienta. Bo jeśli znajdzie on produkt o połowę tańszy w innym sklepie, to nie kupi u ciebie. Wygląd twojej witryny jak i jej funkcjonalność ma też ogromny wpływ na ilość klientów odwiedzających twój portal. Musisz pamiętać o tym, że odbiór wizualny jest decydujący o tym, czy witryna zostanie zapamiętana czy nie. Jeśli ktoś wchodzi na twoja stronę z ciekawości musisz postarać się, aby go czymś zatrzymać na dłużej, skłonić do pozostania i zapoznania się z asortymentem. Pod tym względem projekt ma ogromną wagę, jeśli pozwala na ekspozycje, hasła reklamowe, albo przyciąga uwagę nietypową grafiką.  Oprócz grafiki ważnym elementem jest budowa strony. Jeżeli skorzystasz z gotowych rozwiązań to jego budowa będzie mało przyjazna wyszukiwarce Google – źle skonstruowane linki, brak opisów tagów, brak poprawnych opisów zdjęć. Dzięki współpracy z Agencją zyskasz cenną wiedzę, która pomoże Ci później samodzielnie prowadzić sklep.