Strona internetowa z szablonu

Zamawianie projektu strony internetowej to przede wszystkim konieczność zdecydowania się na jakiś ogólny wzór, kolorystykę i wygląd. Przyznam szczerze, że często mam problemy z tym, aby określić, co mi się tak naprawdę podoba, bo pomysłów jest wiele i wiele z nich bywa interesujących. Zamawiający własny projekt w specjalistycznej agencji powinni się przed taką decyzja dobrze zastanowić i określić własne preferencje.

Nieoceniona pomoc doradcy

Każda agencja zajmującą się tworzeniem stron zatrudnia specjalistów w tej dziedzinie, którzy poza ogólnym zmysłem artystycznym są także doświadczeni i wiedzą, co sprawdza się w jakich warunkach. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby skorzystanie z porady eksperta, który wskaże konkretny pomysł. Są też tacy klienci, których w ogóle nie interesuje wygląd, grafika czy układ, lecz wyłącznie przydatność, dlatego najchętniej złożyliby zamówienie, a następnie zgłosili się po odbiór bez konieczności podejmowania jakichkolwiek decyzji. W rzeczywistości, chociaż ekspert jest ekspertem i ma duże pojęcie o tym, co zadziała, a co nie, to ma też subiektywne podejście i może zaproponować na przykład kolorystyczne rozwiązanie, którego nie znoszę.

Szablony, jako wskazówka

Agencja oferująca projektowanie stron www Białystok zazwyczaj posiada swoje własne port folio, w którym prezentuje przykładowe prace, ale najlepiej poszukać takiej firmy, która posiada też własne katalogi z propozycjami, albo zamieszcza fotogalerię na stronie firmowej. Gotowy model z odpowiednim układem ramek, tabel, modułów, grafika, kolorystyką pozwala wyrobić sobie zdanie na temat własnego gustu. Taki projekt na życzenie mogę też zmienić dostosowując do własnych potrzeb. Przykładowo, jeśli barwą flagową mojej firmy jest określony odcień niebieskiego, projektant na zamówienie wybrany przeze mnie wzór graficzny może przygotować w tym właśnie kolorze, zachowując jednocześnie taki sam układ strony i zdjęć. Strony wykonywane na podstawie szablonu są tańsze, bo nie wymagają już tyle pracy od projektanta.