Strona internetowa wizytówka firmy

Strona internetowa to określenie bardzo ogólne, obejmujące swoim zakresem pojęciowych dziesiątki różnych rodzajów witryn o małej i dużej objętości, o bardzo różnym przeznaczeniu, wyglądzie i celu istnienia. Kiedy przeglądam zasoby w sieci czasami dziwię się, po co jakiejś niewielkiej firmie rozbudowana strona internetowa, na które nie ma żadnych istotnych treści, kiedy z powodzeniem zastąpiłaby ja prosta wizytówka.

Duże strony na pokaz

Być może właściciele witryn kierują się poglądem, że im więcej podstron, zdjęć i paplaniny tym większą renomę zyskuje właściciel, który wydaje się wówczas gigantem w stosunku do konkurencji, zarazem znacznie bardziej godnym zaufania. Czy tak jest, trudno mi powiedzieć, bo nie jestem w stanie przewidzieć reakcji oglądających. Zapewne są tacy, co złapią się na ten manewr, ale wiele osób stwierdzi też, że wielkość nie ma nic wspólnego z solidnością. Widzę z doświadczenia, jak powstają strony internetowe i wiem, że w wielu przypadkach to, co je wypełnia nie jest wcale rzeczywistą informacją o firmie, ale profesjonalnym artykułem stworzonym przez copywritera za pieniądze na zlecenie, chociaż ten copywriter nigdy na oczy tej firmy nie widział.

Wizytówka często wystarczy

Nie zawsze to, co najbardziej krzykliwe trafia do odbiorcy wystarczająco wyraziście. Często bardziej ceni się skromność i prosta formę, a przede wszystkim prostotę obsługi strony i jej czytelność. Pracownicy, których specjalnością jest projektowanie stron www Poznań reprezentujące doskonale zdają sobie sprawę, że chociaż witryny kierowane są do określonego odbiorcy, to w rzeczywistości przeglądają je zarówno nastolatki, jak i osoby dojrzałe czy seniorzy, a również ludzie mniej obeznani z technologia komputerową i mogący mieć problemy z dotarciem do sedna. Jestem osobą, która z komputerami nie miewa problemów, a też czasami dusze w milczeniu jakieś złośliwe słowa, kiedy wypasiona witryna nie chce mi się załadować z powodu własnej niewydarzonej konstrukcji. Mogę sobie wyobrazić osoby z wolniejszymi komputerami, które rezygnują z wejścia zamiast czekać kilka długich minut na pominięcie intro.