Strona internetowa szyta „na miarę”

Czy ktokolwiek z nas pamięta jeszcze w dzisiejszych czasach tradycyjnego krawca lub szewca? Ilość szytej hurtowo odzieży lub produkcja masowa butów sprawiają, że w sklepach można dostać wszystko bez konieczności męczących i często czasochłonnych przymiarek. Czasami tylko wymieni się flek w bucie, lub zepsuty suwak u krawcowej, która specjalizuje się w przeróbkach. A jednak istnieje zasadnicza różnica pomiędzy sukienką ze sklepu, a tą uszytą na miarę. Podobna zasada dotyczy stron internetowych.

Projektowanie a potrzeby klienta

Kiedy kupujesz koszule, spodnie czy bieliznę zapewne sporadycznie przyglądasz się jej wykonaniu, ale nawet pomiędzy sklepowymi produktami markowymi, a tym, co znajdziesz na miejskim bazarze już można znaleźć wiele różnic. Krzywo wykonane szwy albo niewłaściwy ścieg psuje efekt wizualny lub sprawia, że nici pękają. Projektowanie stron internetowych Warszawa w dobrej, profesjonalnej firmie można porównać do takiego szycia odzieży na miarę. Każdy projekt jest rozpatrywany indywidualnie. Jeśli korzystasz z sieci i często bywasz na różnych stronach, to zapewne spotykasz się z dziesiątkami różnych rozwiązań, sond, interaktywnych testów, formularzy czy form graficznych. Nie każda sprawdzi się na twojej stronie i nie każda jest ci w ogóle potrzebna.

Sklep wysyłkowy czy strona informacyjna?

Jeśli zwrócisz się do firmy z propozycją zakupu projektu zazwyczaj samą pracę poprzedzi szczegółowy wywiad, który ma na celu określenie twoich preferencji i potrzeb. Nie wystarczy powiedzieć, że będziesz prowadzić sklep internetowy. Liczy się każdy detal związany z twoją działalnością, począwszy od branży, rodzaju asortymentu, poprzez docelowych klientów. Inną grafikę czy układ będzie miał sklep sprzedający płyty i gadżety muzyczne dla młodzieży, a inną sklep z chemia gospodarczą, czy apteka. Odmiennego podejścia będzie też wymagał strona informacyjna zwłaszcza, jeśli chcesz ja prowadzić systematycznie i stale na niej coś zmieniać. Dla mnie też jest ważna łatwość obsługi takiej witryny i najbardziej cenię takie rozwiązania, na których mogę wprowadzić nowe informacje za pomocą kilku kliknięć, bez potrzeby przebijania się przez kilometry kodów.