Przydatne odświeżanie wizerunku

Posiadanie strony internetowej to dzisiaj niemalże wymóg, jaki musi spełnić każda firma, organizacja czy instytucja i kiedy zaglądam do Internetu nie znajdując tam żadnych informacji, podświadomie odczuwam jakby mniejsze zaufanie do takiego przedsiębiorcy. Oczywiście jest to moje odczucie subiektywne, bo brak strony internetowej może wynikać z wielu przyczyn, w tym również z charakteru świadczonych usług, a jednak sieć staje się dziś dla nas wyrocznią i lepiej w niej być chociażby w jakimś katalogu niż nie być wcale.

Strona już opatrzona

Zmysłem, który najbardziej angażuję przeglądając Internet jest oczywiście wzrok. To, co widzę utrwala mi się w postaci zapamiętanego ciekawego układu graficznego, efektownej kolorystyki czy ciekawego rozwiązania w sensie technicznym. Jako zawodowiec zwracam szczególną uwagę na takie detale. Jeśli wchodzę na jakiś portal po raz „nasty” i wciąż widzę na pierwszej stronie to samo zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny czy wiosennych kwiatków, to po pewnym czasie przestaje się już nimi interesować. Zapewne wiesz, o co chodzi, bo takie sytuacje zdarzają się także w codziennym życiu, a nie tylko w sieci. Opatrzona strona nudzi i zniechęca.

Przywracanie życia na dwa sposoby

Podstawą oglądalności strony jest przede wszystkim jej pozycjonowanie, ale jak zapewne wiesz nie wystarczy jedynie przyciągnąć internautów na stronę. Trzeba jeszcze sprawić, aby na niej zostali i chcieli ja oglądać, a do tego strona musi żyć. Są na to dwa sposoby. Jednym z nich może być projektowanie stron Bydgoszcz – usługa, dzięki której zamówisz całkiem nową postać swojej witryny, albo ją przekształcisz z zachowaniem podstawowych elementów. Drugim sposobem jest stałe zmienianie jej zawartości chociażby poprzez wstawianie nowych zdjęć. Dobrym sposobem bywa prowadzenie firmowego bloga, na którym opisujesz ważne wydarzenia z życia firmy. Mile widziane są też małe wtrącenia osobiste.

Zamawiaj projekt z głową

Biorąc pod uwagę dłuższy okres działalności twojego przedsiębiorstwa zamawiając projekt takiej strony staraj się, aby miał on możliwość chociażby niewielkich modyfikacji. Dodanie od siebie życzeń świątecznych, albo zmiana kolorystyki modułów to już jakiś drobny pomysł na ożywienie. Pamiętaj, aby unikać wstawiania krzykliwych obrazków i ruchomych gifów, odciągających uwagę od treści.