Pozycjonowanie strony www – czy ważne?

Posiadanie własnej strony internetowej jest ważne, aczkolwiek to dopiero połowa sukcesu. No bo przecież nie jest powiedziane, że łatwo będzie dotrzeć do Twojej witryny. Musisz mieć świadomość, że stron internetowych podobnych do Twojej jest wiele. Co więcej, znajdują się one w wynikach wyszukiwania na znacznie wyższych pozycjach. Musisz więc zadbać o to, by dołączyć do ich grona.

Z pomocą oczywiście przychodzi pozycjonowanie strony www. Jest to szeroki zakres prac, którego celem jest doprowadzenie do tego, żeby witryna znajdowała się na jak najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania na daną frazę. Najlepiej, jeśli będzie znajdowała się w pierwszej dziesiątce. Dlaczego jest to tak ważne? Sprawa jest prosta – większość użytkowników zwraca uwagę wyłącznie na kilka pierwszych podstron wyszukiwarki. Jeśli zatem Twoja witryna będzie zajmowała pięćdziesiątą czy setną pozycję, prawdopodobieństwo, że ktoś do niej dotrze jest niewielkie.

Ponadto miej świadomość, że pozycjonowanie strony www po części wpływa na wizerunek Twojej firmy. A to dlatego, że witryny znajdujące się na pierwszych podstronach w wynikach wyszukiwania traktowane są jako bardziej „godne zaufania”. To zaś oznacza, że prawdopodobieństwo skorzystania z Twoich usług jest większe.

Wiedz również, że pozycjonowanie strony www to w zasadzie doskonała forma reklamy. Co więcej, jej skuteczność jest bardzo wysoka – w porównaniu choćby z popularnymi bannerami. Pozycjonowanie nie jest bowiem odbierane jako agresywna reklama. Natomiast migające bannery czy wyskakujące okienka – owszem. A nikt z nas nie lubi być przecież nakłaniany do zakupu / skorzystania z oferty. Jest to przy tym tania forma reklamy. Warto bowiem mieć świadomość, że w przypadku pozycjonowania najczęściej agencje rozliczane są za efekty. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie zarówno dla mniejszych, jak i większych firm. Pozycjonowanie pozwala bowiem dopasować koszty do aktualnych możliwości finansowych oraz potrzeb.