Portfolio pomocne w wyborze

Ważnym elementem każdej strony internetowej jest portfolio. Jest to nic innego, jak zbiór dotychczasowych realizacji, których celem jest przekonanie o doświadczeniu. Dlatego taka zakładka to podstawa każdej witryny, ponieważ pomaga w wyborze odpowiedniej firmy.

Zalety i wady portfolio

Załóżmy, że chcesz zamówić w profesjonalnej agencji własną stronę internetową. Nie jest to usługa tania, a tobie zależy na tym, żeby zainwestowane pieniądze przyniosły oczekiwany efekt, dlatego poszukujesz odpowiedniej, sprawdzonej firmy. Najlepiej przemówi do Ciebie z pewnością wizualny pokaz możliwości zatrudnionych przez agencję projektantów, bowiem jeśli widzisz przygotowane projekty masz możliwość subiektywnej oceny, czy tego typu rozwiązania są dla ciebie efektowne i w odpowiednim guście. Portfolio stanowi przegląd możliwości, pokazuje najciekawsze pomysły, ale uwaga – jest to również pułapka, w którą możesz się złapać, jeśli nie podjedziesz do prezentacji z dystansem. Żadna firma przecież nie przedstawi się w negatywnym świetle, dlatego wybrane wzory to zwykle te najbardziej udane i często też najdroższe. Dlatego poza przejrzeniem propozycji warto jeszcze zasięgnąć opinii. Pomocą mogą być zamieszczane na niektórych portalach referencje, które można potwierdzić kontaktując się bezpośrednio z piszącym.

Portfolio a wybór projektu

Pomimo pewnych wad takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Jeśli decydujesz się na profesjonalne projektowanie stron portfolio może stać się podstawą wyboru jakiegoś ciekawego rozwiązania, inspiracją do własnego pomysłu, a przede wszystkim informacją, ze ta firma cos jednak potrafi. W przeciwieństwie do słownych opisów tu masz namacalny dowód tych umiejętności. Możesz też przed zasadniczą rozmową o własnym projekcie przygotować się określając na podstawie prezentowanych wzorów swoje własne preferencje.