Po co firmie strona internetowa?

Zakładanie własnej strony internetowej moim zdaniem powinno mieć jakiś cel. W sieci pojawia się coraz więcej śmieci, czyli stron i blogów tworzonych tylko po to, żeby mieć jakąś zabawę, rozrywkę, zaimponować znajomym, albo po prostu wypisać się. Kiedyś do tego celu służyły zeszyty i długopisy. Dziś młodzież całkiem uzależniła się od komputera i nawet własne osobiste sprawy prezentuje na forum publicznym. Czasami trafiam na taki blog, gdzie mogę znaleźć dziesiątki serduszek, czerwonych róż i wierszyków miłosnych, a obok nich zdjęcie jej chłopaka, który nota bene zapewne wcale nie jest zadowolony z takiego tła, jeśli w ogóle o nim wie. Czy jest to już naruszanie czyichś praw osobistych? Nie wiem, ale wiem, że przy takim towarzystwie profesjonalna strona internetowa czy sklep znacznie tracą szanse zaistnienia.

Strona promocyjna

Pierwszym i zarazem zapewne też najważniejszym celem tworzenia własnych stron jest promocja. Jeśli chcę się pokazać klientom, poinformować ich o swoim istnieniu muszę przede wszystkim pojawić się w sieci. Dziś jest to źródło na podobieństwo dawnych książek telefonicznych, a więc pierwsze miejsce, do którego sięga potencjalny klient lub petent, jeśli chce znaleźć firmę, która go interesuje. Specjaliści, których domeną jest projektowanie stron www Lublin wiedzą, jak zaprojektować taką firmową witrynę, żeby trafiający na nią przypadkowi ludzie chcieli zostać, a potem skorzystać z oferty przedstawionej w formie treściwej informacji.

Strona informacyjna

To drugi powód, dla którego jakaś witryna pojawia się w sieci. Przekazanie odpowiednich treści, komunikatów zarówno z światowych czy lokalnych wydarzeniach, jak i o zasadach działania wesołego miasteczka, parku narodowego czy campingu, program partii politycznej lub organizacji społecznej czy po prostu adresy, godziny przyjęć i zakres załatwianych spraw przez jakąś instytucję. Stron informacyjnych jest o wiele więcej niż tych, które mają promować, jednak zazwyczaj to właśnie te pierwsze pojawiają się częściej w wyszukiwarkach, jako lepiej wypromowane. Nie sądzę jednak, żeby duże pieniądze na takie pozycjonowanie wydawała dziecięca organizacja społeczna.