Od czego zależy cena wykonania strony internetowej?

Jesteś na etapie poszukiwania agencji interaktywnej, której zadaniem będzie stworzenie strony internetowej dla Ciebie? Pytanie o wycenę projektu z pewnością pozwoli wysnuć Ci wniosek, że prezentowane przez firmy oferty cenowe będą się między sobą różnić. Zanim zaczniesz zastanawiać się, od czego zależy cena wykonania strony internetowej, przeczytaj o tym poniżej. Pokrótce wyjaśniamy, z czego to wynika.

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że każda agencja interaktywna posiada ustalone przez siebie wewnętrzne stawki za godzinę pracy. W przypadku jednych będzie to 50 złotych, a w przypadku innych – 80 złotych. I samo to powoduje różnice w cenie. Jest to jednak zjawisko zupełnie normalne, z którym z pewnością stykasz się w życiu codziennym. Nie każdy proszek do prania kosztuje tyle samo – znajdziesz takie za 20 zł, jak i za 50 zł (w tej samej kategorii wagowej). Stawki godzinowe, podobnie jak w przypadku ceny jednostkowej za proszek, wynikają z renomy. Im firma jest bardziej popularna i rekomendowana, tym można spodziewać się stawek wyższych (choć oczywiście nie można uogólniać). Ale to także może wynikać z tego, że sama wiedza sporo kosztuje. Jeśli więc agencja zatrudnia doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, ich wiedzę musi udostępnić za wyższą stawkę.

Jednak renoma agencji interaktywnej to nie jedyny czynnik wpływający na to, jak kształtuje się cena wykonania strony internetowej.

Kolejnym czynnikiem, który może decydować o kwocie za usługę wykonania strony internetowej jest sama konstrukcja witryny. Chodzi zarówno o ilość podstron (każda dodatkowa to koszty), a także jej funkcjonalność. Sprawą oczywistą jest, że im bardziej zaawansowana i rozbudowana witryna, tym cena stworzenia strony internetowej jest wyższa.

O koszcie przygotowania witryny decyduje również sama szata graficzna. Jeśli strona opiera się o gotowe szablony, wówczas nie będzie stanowiła tak dużego wydatku. Ze wzrostem kosztów musisz liczyć się wówczas, gdy decydujesz się na projekt graficzny przygotowany wyłącznie na Twoje zlecenie.