Jak zresetowac komputer do stanu fabrycznego?

Resetowanie komputera do stanu fabrycznego jest często używane jako metoda naprawy problemów z systemem lub jako sposób na przywrócenie komputera do stanu, w którym był po pierwszym uruchomieniu. Resetowanie komputera do stanu fabrycznego może być wykonane za pomocą narzędzi dostarczonych przez producenta lub za pomocą narzędzi systemu Windows. W niniejszym artykule omówimy, jak resetować komputer do stanu fabrycznego za pomocą tych dwóch metod.

Jak zresetować komputer do stanu fabrycznego za pomocą narzędzi systemowych Windows.

Aby zresetować komputer do stanu fabrycznego za pomocą narzędzi systemowych Windows, należy wykonać następujące czynności:

1. Uruchom komputer i przejdź do menu Ustawienia.

2. Wybierz opcję Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie opcję Przywracanie systemu.

3. Wybierz opcję Usuń wszystkie pliki użytkownika i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

4. Po wykonaniu powyższych czynności system Windows automatycznie przywróci komputer do stanu fabrycznego.

Jak zresetować komputer do stanu fabrycznego za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows.

Aby zresetować komputer do stanu fabrycznego za pomocą dysku instalacyjnego systemu Windows, należy wykonać następujące czynności:

1. Uruchomić komputer z dysku instalacyjnego systemu Windows.

2. Wybrać język, region i ustawienia klawiatury.

3. Kliknąć przycisk „Dalej”.

4. Wybrać opcję „Napraw mój komputer” lub „Napraw”.

5. Wybrać opcję „Odzyskiwanie systemu” lub „Resetowanie systemu”.

6. Postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dokończyć proces resetowania komputera do stanu fabrycznego.

Jak zresetować komputer do stanu fabrycznego bez utraty danych i programów

Aby zresetować komputer do stanu fabrycznego bez utraty danych i programów, należy wykonać kilka kroków. Po pierwsze, należy wykonać kopię zapasową wszystkich danych i programów, aby mieć je na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Po drugie, należy przejść do Ustawienia systemu Windows i wybrać opcję „Zresetuj mój komputer”. Następnie trzeba postępować zgodnie z instrukcjami ekranu. Ostatnim krokiem jest ponowne zainstalowanie skopiowanych danych i programów.

Konkluzja jest taka, że resetowanie komputera do stanu fabrycznego jest prostym i skutecznym sposobem na usunięcie wszelkich problemów związanych z systemem operacyjnym. Można to zrobić poprzez wykonanie kopii zapasowej danych, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych. Resetowanie komputera do stanu fabrycznego może być również użyteczne w celu usunięcia wszelkich niepotrzebnych plików i programów, co pozwoli na przywrócenie szybkości działania systemu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *