Jak zmienic ip komputera win 10?

Zmiana adresu IP komputera z systemem Windows 10 jest bardzo prosta i może być wykonana w kilku prostych krokach. Adres IP jest to unikalny numer, który identyfikuje każdy komputer podłączony do sieci. Zmiana adresu IP może być przydatna, jeśli chcesz uzyskać dostęp do zasobów sieciowych, które są ograniczone do określonego adresu IP lub jeśli chcesz zmienić swoją lokalizację wirtualną. W tym artykule omówimy, jak zmienić adres IP na komputerze z systemem Windows 10.

Jak skonfigurować statyczne IP w systemie Windows 10

Konfigurowanie statycznego adresu IP w systemie Windows 10 jest proste i można to zrobić w kilku prostych krokach.

1. Otwórz Panel sterowania i przejdź do Ustawień sieciowych.

2. Wybierz połączenie, które chcesz skonfigurować, a następnie kliknij przycisk Właściwości.

3. Zaznacz protokół Internetowy (TCP/IPv4) i kliknij przycisk Właściwości.

4. Wybierz opcję Ustawienia ręczne i wprowadź adres IP, maska podsieci oraz bramę domyślną dostarczone przez dostawcę usług internetowych (ISP).

5. Kliknij OK, aby zapisać ustawienia i zamknij okna dialogowe.

6. Po skonfigurowaniu statycznego adresu IP możesz sprawdzić połączenie sieciowe, wykonując ping do dowolnego adresu IP lub nazwy hosta na publicznym internecie.

Jak zmienić adres IP w systemie Windows 10 za pomocą narzędzi sieciowych

Aby zmienić adres IP w systemie Windows 10 za pomocą narzędzi sieciowych, należy wykonać następujące kroki:

1. Otwórz Panel sterowania i przejdź do sekcji „Sieć i Internet”.

2. Kliknij „Centrum sieci i udostępniania”.

3. Wybierz pozycję „Zmień ustawienia adaptera”.

4. Wybierz połączenie sieciowe, którego adres IP chcesz zmienić, a następnie kliknij przycisk „Właściwości”.

5. Zaznacz pole obok pozycji „Protokół internetowy wersja 4 (TCP/IPv4)” i kliknij przycisk „Właściwości”.

6. Wybierz opcję „Ustawienia ręczne” i wprowadź nowy adres IP oraz maska podsieci, a następnie kliknij przycisk „OK”, aby zapisać ustawienia.

Jak skonfigurować dynamiczny adres IP w systemie Windows 10

Konfiguracja dynamicznego adresu IP w systemie Windows 10 jest prosta i może być wykonana za pomocą kilku prostych kroków.

Pierwszym krokiem jest otwarcie okna Ustawienia systemu Windows. Można to zrobić, klikając ikonę Ustawienia na pasku Start lub wpisując „Ustawienia” w polu wyszukiwania.

Następnie należy przejść do sekcji „Sieć i Internet”, a następnie do sekcji „Status sieci”. W tej sekcji należy kliknąć opcję „Zmień ustawienia adaptera”.

Po otwarciu okna z ustawieniami adaptera sieciowego należy wybrać połączenie sieciowe, dla którego chcemy skonfigurować dynamiczny adres IP. Następnie należy kliknąć przycisk „Właściwości” i w oknie Właściwości połączenia sieciowego zaznaczyć opcję „Uzyskaj adres IP automatycznie”.

Na końcu należy zapisać ustawienia i zamknąć okno Ustawienia systemu Windows. Po tych czynnościach dynamiczny adres IP powinien być skonfigurowany dla połączenia sieciowego.

Podsumowując, zmiana adresu IP komputera z systemem Windows 10 jest prosta i może być wykonana w kilku prostych krokach. Można to zrobić poprzez edycję ustawień sieciowych lub przy użyciu narzędzi do zarządzania sieciami. Zmiana adresu IP może być przydatna w celu ochrony prywatności lub dostosowania się do określonych wymagań sieciowych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *