Jak wyłączyć auto wyłączanie komputera?

Auto wyłączanie komputera to funkcja, która pozwala na automatyczne wyłączenie komputera po określonym czasie. Jest to przydatna funkcja, ponieważ pozwala zaoszczędzić energię i zapobiega uszkodzeniom systemu. Jednak czasami może być ona niewygodna lub nawet szkodliwa dla twojego systemu. W takim przypadku możesz wyłączyć auto wyłączanie komputera. W tym artykule omówimy, jak to zrobić.

Jak wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera za pomocą narzędzi systemowych Windows.

Aby wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera za pomocą narzędzi systemowych Windows, należy wykonać następujące czynności:

1. Otwórz Panel sterowania.

2. Kliknij opcję „Zasilanie”.

3. Wybierz opcję „Ustawienia zasilania”.

4. Wybierz opcję „Wyłącz komputer po”.

5. Wybierz opcję „Nigdy” i zatwierdź swoje ustawienia, klikając przycisk „Zastosuj” lub „OK”.

Jak wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera za pomocą aplikacji takich jak CCleaner i innych narzędzi optymalizacyjnych.

Aby wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera za pomocą aplikacji takich jak CCleaner i innych narzędzi optymalizacyjnych, należy wykonać następujące kroki:

1. Uruchom aplikację CCleaner lub inne narzędzie optymalizacyjne.

2. Przejdź do sekcji „Ustawienia” i wybierz opcję „Wyłącz automatycznie”.

3. Wybierz opcję „Nigdy”, aby wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera.

4. Kliknij przycisk „Zapisz”, aby zapisać ustawienia i zakończyć proces.

Jak wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera za pomocą skryptów i poleceń systemowych Windows

Aby wyłączyć automatyczne wyłączanie komputera za pomocą skryptów i poleceń systemowych Windows, należy wykonać następujące czynności:

1. Otwórz okno Wiersza Poleceń (cmd). Można to zrobić, wpisując „cmd” w polu wyszukiwania na pasku Start lub przez Uruchom (Run) i wpisanie „cmd”.

2. Wpisz polecenie „shutdown -a” i naciśnij Enter. To polecenie anuluje automatyczne wyłączanie komputera.

3. Aby utworzyć skrypt, otwórz Notatnik i skopiuj do niego powyższe polecenie. Zapisz plik jako „shutdown_off.bat” lub inny dowolny plik .bat, a następnie uruchom go, aby anulować automatyczne wyłączanie komputera.

Podsumowując, wyłączanie komputera można wyłączyć, aby zapobiec niepożądanym wyłączeniom. Można to zrobić poprzez otwarcie Panelu sterowania, przejście do opcji Ustawienia systemu i wybranie opcji Wyłączania systemu. Następnie należy wybrać opcję Wyłączania systemu i odznaczyć pole Wyłączaj automatycznie. Po tym kroku komputer nie będzie się samoczynnie wyłączać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *