10 sposobów na zdobycie fanów na Facebooku cz. 2

W poprzednim tekście przedstawiliśmy kilka sposobów na to, jak pozyskać nowych fanów dla Fanpage’a. Mam nadzieję, że opisane przeze mnie sposoby zostały wcielone w życie i pomogły Wam zwiększyć zasięg oddziaływania Waszych profili na Facebooku. Dzisiaj przedstawimy kolejne metody na zwiększenie ruchu na Waszych profilach.

Aktywność na innych Fanpage’ach.

Strategia, która jest bardzo popularna wśród właścicieli blogów: komentowanie.

Będąc zalogowanym na konto Facebooka jako strona, możemy komentować wpisy / posty i inne elementy na różnych fanpage’ach. Warto poszukać fanpage’y nawiązujących do tematyki czy też branży naszej strony.

Przed dodaniem komentarza ważnym jest przełączenie się na korzystanie z Facebooka jako strona. Przy każdym dodanym komentarzu znajdzie się link do naszego fanpage’a. Komentowanie innych fanpage’y (powiązanych tematyką z naszym) czy też branie udziału w ciekawych dyskusjach zwiększa naszą widoczność wśród użytkowników Facebooka i może skłonić ich do wejścia na naszą stronę i pozostania naszym fanem.

Zainwestuj w reklamę na Facebooku

Możemy również zdać się po prostu na wykupienie reklamy od Facebooka. Reklama FacebookAds wyświetla się z prawej strony profilu użytkownika jako treść sponsorowana.
Facebook oferuje dwa modele rozliczania:

  • za kliknięcie reklamy (CPC)
  • za wyświetlenie reklamy (CPM)

Możemy ustalić dzienny lub miesięczny budżet na reklamę i w każdej chwili go dostosować. Płatności za reklamę możemy realizować za pomocą karty kredytowej lub konta PayPal. Zamieszczenie reklamy uwzględnia nawet wybór grupy docelowej w oparciu o wiek, lokalizację, zainteresowania. Możemy zareklamować zarówno zewnętrzną stronę internetową, jak i stronę na Facebooku.

Przed przystąpieniem do wykupienia reklamy dla naszego fanpage przede wszystkim należy zastanowić się nad jej treścią (tytuł, krótki tekst, grafika), tak aby była chwytliwa, przykuwająca oko i zachęcająca do wejścia na stronę.

Na dzisiaj to tyle. Jeszcze w weekend dowiemy się, jak stworzyć konkurs na Facebooku (zgodny z jego regulaminem, aby nie mieć później problemów). W ten sposób zamkniemy temat zdobywania fanów na Facebooku! Miłej lektury i równie miłego weekendu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *