WordPress aktualizacja CMS – Eckstine 5.5 a SEO

WordPress jest jednym z przyjemniejszych w obsłudze systemów zarządzania treścią. Jest prosty, przyjazny dla obsługujących i wielu osobom dobrze znany, co wpływa na łatwość w uzyskaniu profesjonalnej pomocy. WordPress zmienia się cały czas, wdrażane są udogodnienia usprawniające tworzenie stron i budowanie ich widoczności. Poznaj najnowszą wersję CMS – WordPress aktualizacja Eckstine 5.5, która udowadnia, że twórcy WP zmierzają w dobrym kierunku.

Strony oparte o ten system zarządzania treścią zazwyczaj wymagają optymalizacji technicznej pod kątem SEO. Wynika to z z faktu, że osoby, które tworzą strony w oparciu o WordPressa, zazwyczaj realizują projekty według pomysłów swoich Klientów bez uwzględniania zasad SEO. Oprócz tego sam WordPress nie zapewnia bazowej optymalizacji na wystarczającym poziomie – w odróżnieniu do np. Shopera. Ale to się zmienia, aktualizacja Eckstine 5.5 wprowadza szereg zmian bezpośrednio związanych z SEO!

WordPress aktualizacja 5.5

Najnowsza aktualizacja WP przyniosła zmiany w trzech ważnych obszarach: szybkości, wyszukiwaniu i bezpieczeństwie.

Od teraz specjaliści SEO nie muszą martwić się o lazy loading, czyli „leniwe ładowanie” obrazków dostępnych na stronie. Wszyscy wiemy, jak duże znaczenie w sprzedaży i promocji mają grafiki i obrazki – elementy, których Google nie jest w stanie przeczytać, a które wpływają na użyteczność strony.

Dzięki opóźnieniu ładowania obrazków, wpisy i strony wczytują się szybciej, ponieważ pierwsze pokazują się tylko te obrazki, które są widoczne w wybranym układzie. Lazy loading to bardzo ważna opcja w przypadku urządzeń mobilnych – leniwe ładowanie sprawia, że na smartphonie nie ładują się pliki przeznaczone dla innych urządzeń. W ten sposób oszczędzamy transfer niepotrzebnych danych i przedłużamy czas pracy urządzenia.

Najnowsza wersja WordPressa od wdrożenia aktualizacji zawiera mapę witryny XML, która jest niezbędnym elementem dla robotów Google. To taka mapa, która ułatwia rozczytywanie struktury strony oraz odnajdywanie nowego contentu, ma więc wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania.

Nowa wersja Eckstine daje również możliwość ustawienia automatycznych aktualizacji wtyczek i motywów w panelu administratora. Opcje automatycznej aktualizacji można włączać dla każdej wtyczki lub motywu osobno.

Film pochodzi ze strony wordpress.org!

Wzorce bloków w WordPress

Oprócz tego nowa wersja przyniosła sporo zmian w edytorze blokowym. Nowe wzorce usprawniają tworzenie układów contentu, umieszczanie zdjęć na stronie w ciekawej formie. Z naszego punktu widzenia usprawniona została nawigacja edytora, podgląd w trybie live.

Film pochodzi ze strony wordpress.org!

W najnowszym WordPressie edycja obrazków jest znacznie prostsza – możemy przycinać, obracać, powiększać zdjęcia bezpośrednio w polu obrazka.

To oczywiście zaledwie ułamek wprowadzonych zmian. WordPress zmienia się według nas w dobrym kierunku. To pierwsza tego typu aktualizacja, która usprawnia ten CMS pod kątem SEO, a nie tylko sposobu wyświetlania czy edytowania danych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *