Według analityków amerykańskiej firmy Brain & Company wartość globalnego rynku produktów AI do 2030 roku osiągnie wartość 780-990 miliardów dolarów, stając się najszybciej rozwijającym się sektorem technologicznym na świecie. Już dziś sztuczna inteligencja zmienia oblicze biznesu, poprawiając obsługę klienta, tworzenie i zarządzanie treściami, analizę dużych zbiorów danych, automatyzując powtarzalne zadania czy też usprawniając tworzenie oprogramowania. Poznaj 7 aplikacji AI, które zmienią sposób, w jaki pracujesz. Zostały one zaprojektowane tak, by ułatwić Ci życie i uczynić drogę do sukcesu mniej wyboistą.
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to możliwe, że niektórym osobom udaje się zrobić 3 razy więcej niż Tobie, a przy tym cały czas mogą sobie pozwolić na celebrowanie życia i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, zapewne już domyślasz się, że sekret tkwi w technologii, której używają. Oparte na sztucznej inteligencji narzędzia pozwalają wykonywać zadania na taką skalę i z taką prędkością, jaka jest poza zasięgiem człowieka. Nie tylko eliminują czasochłonne, powtarzalne czynności, których na ogół nie lubimy, ale i zmniejszają ilość błędów, jednocześnie pobudzając do kreatywnego myślenia, co z kolei zwiększa możliwości twórcze. Z aplikacjami AI nie tylko możesz zrobić więcej i szybciej, ale i zrealizować pomysły, które do tej pory były nieosiągalne, chociażby ze względów finansowych.
Niezależnie od tego, czym się zajmujesz i w jakiej branży działasz, jesteśmy przekonani, że zaproponowane przez nas aplikacje przeniosą Twoje działania na wyższy poziom, zapewnią odbiorcom wysoce spersonalizowane doświadczenia, a Ty zyskasz czas, by wydawać zarobione na współpracy człowieka i maszyn pieniądze. Nasza „siódemka” otwiera drzwi do świata pełnego nieskończonych możliwości, wyznacza nowe standardy w swoich dziedzinach, oferując wiele zaawansowanych funkcji i dodatkowo zmienia sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z technologią.
Smartly.io – kompleksowa platforma reklamowa oparta na sztucznej inteligencji
Nieważne, jak mówią, ważne, by nazwiska nie przekręcali – ten sparafrazowany na potrzeby szołbiznesu bon mot, przypisywany samej Marylin Monroe, nie tylko nie traci na aktualności w dzisiejszych czasach, ale i znalazł oparcie w ramionach marketingu. Nie od dziś wiadomo, że firma nic nie znaczy, jeśli ludzie o niej nie wiedzą i właśnie dlatego marki niezależnie od wielkości i zasięgu inwestują w reklamę. Promowanie działań firmy, zwiększanie zaangażowania użytkowników to proces czasochłonny, a przynajmniej był taki do czasu pojawienia się Smartly.io, cyfrowej platformy reklamowej SaaS opartej na sztucznej inteligencji. To coś więcej niż aplikacja, która wyręcza nas w żmudnych czynnościach. To aplikacyjny kombajn, wspierany działaniami praktyków, który pozwala wpłynąć na szerokie wody cyfrowego oceanu w stylu, o których długo i głośno będą rozprawiać ci, których poziom wydajności kreatywnej już od dawna szoruje po dnie.
Smartly.io pomaga markom zautomatyzować przepływ kampanii na wszystkich głównych platformach (Facebook, Instagram, TikTok, Google, Snapchat, Pinterest), by docierały do potencjalnych klientów szybko, łatwo i bez przepalania budżetu. Użytkownicy mogą korzystać z 3 płatnych pakietów – kreatywnego, medialnego i wywiadowczego – i będących ich częścią aplikacji, by zwiększyć potencjał reklam i złamać barierę ośmiu sekund – tyle wynosi średni czas skupienia uwagi konsumenta. Platforma oferuje zaawansowane algorytmy do optymalizacji stawek i celowania w zawartość reklam dla różnych grup odbiorców, dzięki czemu pozwala tworzyć skuteczne, w pełni personalizowane materiały kreatywne na dużą skalę, które zwiększają współczynnik konwersji. Dzięki Smartly.io możesz reagować na zachowania odbiorców w czasie rzeczywistym, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji (ROI). Niemal błyskawicznie zwiększysz zasięgi, nie powiększając przy tym zakresu swoich obowiązków.
Możliwość łączenia wielu kont reklamowych i kanałów, tworzenia niestandardowych wymiarów i danych to tylko niektóre z możliwości Smartly.io. Platforma udostępnia użytkownikom takie narzędzia jak edytor obrazów i wideo, dynamiczną optymalizację kreatywną, natychmiastowe skalowanie (Generative AI), także możliwość tworzenia kopii reklam (by w przyszłości mogły zostać zoptymalizowane pod kątem różnych języków i dialektów). Niezdecydowani mogą skorzystać z bezpłatnej wersji demo.
Fliki – przekształca pomysły w oszałamiające filmy
Zapewne słyszałeś, że obraz jest wart więcej niż 1000 słów. A gdyby tak zwiększyć siłę przekazu i zamienić swoje słowa w oszałamiające filmy? Właśnie taką możliwość oferuje użytkownikom Fliki, czyli generator wideo AI. Z jego pomocą stworzysz wysokiej jakości content w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że skopiujesz istniejące już treści (nic nie stoi na przeszkodzie, byś stworzył je specjalnie na potrzeby aplikacji) np. tweety, posty z mediów społecznościowych lub po prostu wkleisz URL artykułu blogowego, a Fliki podsumuje treść, znajdzie idealne wizualizacje i stworzy film z realistycznym komentarzem głosowym. Oparty na sztucznej inteligencji generator oddaje do Twojego użytku ponad 2000 głosów Text-to-Speech w ponad 80 językach. Możesz dopasować głos, kierując się jego emocjonalnym zabarwieniem (radość, smutek, podekscytowanie), sprawiając, że narracja filmu będzie niezwykle realistyczna.
Kto powinien skorzystać z generatora wideo AI i ile kosztuje taka przyjemność?
Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą treści, marketingowcem, edukatorem, biznesmenem Fliki pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze na tworzeniu treści angażujących odbiorców. Przejrzysty i szybki interfejs sprawia, że korzystanie z narzędzia jest szybkie i proste. Generator wideo AI wyróżnia się na tle innych narzędzi kompleksowym podejściem do tworzenia treści, łącząc możliwości sztucznej inteligencji (tekst-wideo) i tekstu-mowy w jednym miejscu. Twórcy są dumni z wyjątkowych głosów AI i klonów głosowych, które są naprawdę wysokiej jakości. Fliki oferuje pakiet umożliwiający użytkownikom darmowe korzystanie z funkcji zamiany tekstu na mowę i tekstu na wideo. Pozwala on na wygenerowanie 5 minut treści audio i wideo miesięcznie. Pakiety z płatną subskrypcją to aż do 600 minut wideo miesięcznie (wersja premium). Istnieje również możliwość dostosowania narzędzia do swoich potrzeb (plan enterprise).
Synthesia – generuj filmy z awatarami AI
Choć pokazywanie swojej twarzy w przestrzeni cyfrowej to sposób, by pozwolić marce na wypłynięcie z morza opcji i podarowanie jej szansy na stanie się realnym wyborem wielu użytkowników, nadal bardzo wiele osób ma problem z sieciowym ekshibicjonizmem, co niestety przekreśla ich szanse na duży sukces. Rozwiązaniem problemu jest Synthesia AI, czyli platforma do generowania filmów z awatarami AI. Z jej możliwości już od kilku lat korzystają takie marki jak Google, Nike czy BBC. Nie tylko uwalnia użytkowników od konieczności pokonywania wewnętrznych barier związanych z wystąpieniami przed kamerą, ale i znacząco usprawnia proces tworzenia wideo, eliminując konieczność inwestowania w skomplikowany sprzęt, wynajem studia czy też poszukiwanie odpowiednich lokalizacji w plenerze.
Synthesia wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję, by zaproponować użytkownikom takie funkcje jak: cyfrowy bliźniak (ponad 230 awatarów), lektor dostępny w ponad 140 językach (podkłady głosowe można łatwo edytować jednym kliknięciem), zamiana tekstu na mowę, szeroka gama szablonów wideo (można przesłać własne zasoby tożsamości marki i uzyskać niestandardowe szablony), bezpłatna biblioteka multimediów, rejestrator ekranu, klonowanie swojego własnego głosu czy też automatyczne generowanie napisów i tłumaczeń. Synthesia jest liderem w dziedzinie generatorów wideo AI na G2, największym i najbardziej zaufanym rynku oprogramowania na świecie. Wersja demo pozwala tworzyć do 3 minut darmowych filmów AI miesięcznie, korzystać z 6 stockowych awatarów i pełnej gamy głosów. Najtańszy z pakietów to koszt 18 dolarów miesięcznie. W przypadku wersji Enterprise cena ustalana jest indywidualnie.
Murf – studio lektorskie w jednym miejscu
Edytor głosu Murf to dla wielu osób prawdziwy gamechanger. Znajduje zastosowanie zarówno jako narzędzie do tworzenia asystentów obsługi klienta, jak i naturalnie brzmiących podkładów głosowych, które są wykorzystywane m.in. w podcastach, mediach społecznościowych, reklamach telewizyjnych, radiowych, a także podczas prezentacji biznesowych czy wykładów o charakterze edukacyjnym. Z generatorem mowy stworzysz angażujące audiobooki, a także oprawę lektorską do spersonalizowanych życzeń. Morf wspiera osoby zmagające się z zaburzeniami mowy, zmieniając sposób, w jaki kontaktują się ze światem. Przekształca jąkanie w płynną artykulację, by narracja mogła odpowiednio oddziaływać na odbiorców. Aplikacja oferuje studio lektorskie AI z dostępem do ponad 120 głosów w 15 językach, pozwalając na wybór osobistych preferencji w zakresie akcentu, tonu, stylu mówienia lub dialektu. Z pomocą generatora uzyskasz profesjonalną jakość dźwięku bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt czy też wynajmowania odpowiednio wyciszonego studia.
Dzięki wbudowanemu edytorowi wideo stworzysz filmy z lektorem. Aplikacja pozwala na delikatną edycję nagrania, czyli dodawanie pauz, akcentów, zmianę wymowy, szybkości i głośności. Ciekawą funkcją Murfa jest Voice Changer (zmieniacz głosu), która umożliwia konwersję nagranego dźwięku do edytowalnego skryptu. W ten sposób można usunąć zbędne słowa wypełniające (yyy, eee) i uporządkować poszczególne sekwencje tak jak przy edycji dokumentu Word. Murf pozwala również na wprowadzenie własnego skryptu. Korzystanie z edytora głosu kosztuje od 19 do 66 dolarów miesięcznie. Bezpłatny plan, umożliwiający przetestowanie narzędzia przed zakupem, nie pozwala na pobieranie plików. Wersja Enterprise, której cena jest ustalana indywidualnie, zawiera dodatkowe funkcje, jak chociażby tłumaczenia AI, klonowanie głosu i dubbing.
Midjournej – zaawansowane narzędzie do tworzenia obrazów
Jeśli jeszcze nie słyszałeś o aplikacji Midjournej, wykorzystującej przetwarzanie języka naturalnego (NLP) do tworzenia pięknych grafik, to czas nadrobić zaległości. To bez wątpienia zaawansowane narzędzie do generowania obrazów, które w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu sekund (na ogół wystarczy kilkanaście) tworzy obrazy w różnych stylach artystycznych. Są one nie tylko wysokiej jakości, ale i stanowią dosyć dokładną wizję tego, co zostało ujęte w słowach. Z pomocą aplikacji stworzysz graficzną wersję swojego opisu, a także wygenerujesz pochodne wersje pierwotnie otrzymanych opcji, mając możliwość urozmaicania ich. Jeśli otrzymana grafika nie będzie w 100% spełniać Twoich oczekiwań, wystarczy zaznaczyć na ekranie element do zmiany/usunięcia, by po chwili móc cieszyć się nową wersją obrazka. Midjournej to narzędzie, które pozwala tworzyć żywe, realistyczne obrazy o jakości przewyższającej możliwości innych tego typu aplikacji.
Kto powinien zdecydować się na korzystanie z Midjournej?
Aplikacja Midjournej (wersja V6.1) dostępna jest za pośrednictwem specjalnego kanału na Discordzie lub strony internetowej. Znakomicie sprawdzi się zarówno w przypadku twórców treści, potrzebujących grafik do swoich artykułów/postów, marketerów tworzących angażujące kampanie reklamowe, jak i firm mających ograniczony budżet, który nie pozwala na promowanie swoich działań przy współpracy z profesjonalistami. Minusem rozwiązania jest brak darmowego planu na okres próbny, a także ograniczona (do 4 sekund) funkcja generowania wideo. Mimo przyjaznego interfejsu, narzędzie wymaga pewnego poziomu biegłości technicznej i może sprawiać trudności okazjonalnym czy też początkującym użytkownikom.
CupCut – edytuj filmy bezpośrednio w telefonie
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest montaż. To on sprawia, że dana historia jest dobrze opowiedziana. Jeśli publikujesz content filmowy w sieci, w Twoim telefonie nie może zabraknąć mobilnego narzędzia do edycji wideo, jakim jest CupCut. Ta obecnie najpopularniejsza aplikacja do edycji wideo oferuje wiele narzędzi do przycinania materiału wyjściowego, dodawania efektów specjalnych, tekstu i muzyki. Użytkownicy mogą również skorzystać z gotowych szablonów. Dzięki funkcjom AI proces edytowania filmu jest nie tylko łatwy, ale i przyjemny. Jako że aplikacja CutCut została stworzona przez ByeDance, firmę macierzystą TikTok, jej narzędzia do edycji są specjalnie dostosowane do odtwarzania wszystkich popularnych i modnych filmów w kanale TikTok. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wyeksportować obrobiony materiał do formatu wideo o wymiarach pasujących do innych platform społecznościowych. To rozwiązanie idealne nawet dla osób początkujących. Samouczki online sprawiają, że poznanie tajników edycji jest w zasięgu możliwości dosłownie każdej osoby.
Co istotne z CupCut możesz korzystać również na innych urządzeniach niż telefon. Jeśli praca przed ekranem monitora komputerowego z myszką w ręku jest dla Ciebie bardziej odpowiednia, nic straconego – CupCut ma również odsłonę opartą na przeglądarce. Podstawowa wersja aplikacji jest całkowicie darmowa. Za wersję Pro trzeba zapłacić ok. 8 dolarów miesięcznie. Na pytanie, czy warto w nią inwestować, wielu użytkowników odpowiada: nie. Elementy zablokowane paywallem to po prostu dodatkowe efekty specjalne i tekstowe. Jeśli potrzebujesz więcej czcionek czy przejść między sekcjami filmu, możesz sięgnąć do portfela. My uważamy, że wersja darmowa ma wystarczająco dużo, by zaspokoić potrzeby osób lubujących się w oglądaniu reels na TikTok i IG.
Prezi
Czasy, gdy godzinami tworzyłeś prezentacje w PowerPoincie, możesz uznać za przeszłość. Aplikacja Prezi to zestaw narzędzi, dzięki którym stworzysz interaktywny wykres, raport, infografikę i wiele innych rzeczy, których potrzebujesz, by przyciągnąć klientów, olśnić szefa czy też zaciekawić osoby biorące udział w webinarze, a wszystko to w czasie krótszym niż zagotowanie wody na herbatę. Program tworzy własne materiały graficzne na potrzeby Twojej prezentacji. W ciągu kilku sekund od wpisania w odpowiedniej rubryce polecenia dotyczącego rodzaju prezentacji Prezi wygeneruje slajdy zawierające nagłówki, materiały tekstowe i graficzne. Dzięki możliwości wizualizacji slajdów powstała całość zapewni odbiorcom prezentacji tak zwany efekt WOW.
Licencje Prezi
W wersji podstawowej, która jest bezpłatna, można tworzyć prezentacje na podstawie szablonu lub istniejących slajdów programu PowerPoint za pomocą edytora online Prezi. Darmowa licencja umożliwia nagrywanie filmów w edytorze online Prezi Video, a także tworzenie projektów i wizualizacji danych za pomocą Prezi Design. Płatne odsłony Prezi zapewniają dodatkową kontrolę nad prywatnością i sposobem udostępniania prezentacji, dostęp do szerokiego wyboru ikon i symboli (plan standard), dodatkowe funkcje, miejsce na przesyłanie wideo, lektora, osobisty branding, dostęp do aplikacji w trybie offline, eksport do formatu PDF i prezentacje przenośne (plan plus), Prezi Analytics, wsparcie telefoniczne (plan premium), a ponadto prezentacje przenośne po obniżonej cenie (plan edu plus). Dwie ostatnie licencje dostępne są również w wersji dla biznesu, umożliwiając dostęp do wymienionych funkcji zespołom/grupom.