Co się liczy w dobrej stronie internetowej?

Komputer jest narzędziem pracy wielu osób. Dlatego sporo czasu spędzają one w Internecie przeglądając strony różnych firm, blogi, portale informacyjne. Każdy z nich jest inny, inaczej zaprojektowany, ułożony w konkretny schemat powtarzający się na innych kartach, do których prowadzą mnie linki. Ze mną jest tak samo, a z racji wykonywanej przeze mnie pracy zwracam na to szczególną uwagę. Zawsze – zaraz po wejściu na określoną stronę – dociera do mnie to pierwsze wrażenie, które pozwala mi ocenić, czy strona jest dobra czy nie. Zwróć uwagę na to, że niekiedy już pierwszy rzut oka sprawia, iż nie chcesz dłużej pozostawać w tym miejscu i wycofujesz się poszukując innych portali. Zastanawiasz się niekiedy, co o tym decyduje?

Grafika

Pierwszym z czynników jest z pewnością grafika. Jeszcze zanim zaczniesz przeszukiwać treść już dostrzegasz zbyt jaskrawe kolory, które kłują w oczy zaraz po wejściu. Szczególnie męczy nagromadzenie gif-ów, które poruszając się w każdym miejscu strony przykuwają wzrok odciągając go od zasadniczych treści. Taki zwyczaj mają na przykład nastolatki, które na swoje blogi wrzucają dziesiątki kwiatków, motylków i aniołków stale migających przed oczami. Dla mnie dobra strona to stonowane kolory i jednolita gama barwna, a nie cała paleta często gryząca się ze sobą.

Układ

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z takiej usługi, jak projektowanie stron internetowych Katowice zwróć też uwagę na proponowany układ strony. Myślę, że jest on zdecydowanym warunkiem powodzenia witryny, ponieważ decyduje o tym, czy jako użytkownik możesz tam znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. W sieci przyjął się pewien schemat, w którym pewne podstawowe elementy strony zawsze umieszczane są w tym samym miejscu, dlatego zawsze wiesz, gdzie znaleźć menu główne.

Czytelność

Zauważ, jak często na stronach firm trudno dostrzec dane kontaktowe, ukryte w zakładce, do której prowadzi malutki link, a przecież to one decydują, że klient właśnie do ciebie zawita, albo przynajmniej zadzwoni zapytać się o ofertę. Czytelność strony jest tu niezwykle ważna. Mnie osobiście przeszkadzają popularne portale informacyjne, na których umieszcza się kilkadziesiąt różnych modułów z krótkimi wiadomościami i jeszcze szereg linków do stron z artykułami. Przeładowanie treścią zniechęca mnie do czytania.