10 sposobów na zdobycie fanów na Facebooku cz. 2

Witam! W poprzednim tekście przedstawiłem kilka sposobów na to, jak pozyskać nowych fanów dla naszego Fanpage’a. Mam nadzieje, że opisane przeze mnie sposoby zostały wcielone w życie i pomogły Wam, Drodzy Czytelnicy, zwiększyć zasięg oddziaływania Waszych profili na Facebooku. Dzisiaj pozostaniemy w tym temacie i poznamy kolejne metody na zwiększenie ruchu na Waszych profilach.

5. Aktywność na innych Fanpage’ach.

Strategia, która jest bardzo popularna wśród właścicieli blogów: komentowanie.

Będąc zalogowanym na konto Facebooka jako strona, możemy komentować wpisy / posty i inne elementy na różnych fanpage’ach. Warto poszukać fanpage’y nawiązujących do tematyki czy też branży naszej strony.

Przed dodaniem komentarza ważnym jest przełączenie się na korzystanie z Facebooka jako strona. Przy każdym dodanym komentarzu znajdzie się link do naszego fanpage’a. Komentowanie innych fanpage’y (powiązanych tematyką z naszym) czy też branie udziału w ciekawych dyskusjach zwiększa naszą widoczność wśród użytkowników Facebooka i może skłonić ich do wejścia na naszą stronę i pozostania naszym fanem.

6. Wykup reklamę na Facebooku

Możemy również zdać się po prostu na wykupienie reklamy od Facebooka. Reklama FacebookAds wyświetla się z prawej strony profilu użytkownika jako treść sponsorowana.
Facebook oferuje dwa modele rozliczania:

  • za kliknięcie reklamy (CPC)
  • za wyświetlenie reklamy (CPM)

Możemy ustalić dzienny lub miesięczny budżet na reklamę i w każdej chwili go dostosować. Płatności za reklamę możemy realizować za pomocą karty kredytowej lub konta PayPal. Zamieszczenie reklamy uwzględnia nawet wybór grupy docelowej w oparciu o wiek, lokalizację, zainteresowania. Możemy zareklamować zarówno zewnętrzną stronę internetową jak i stronę na Facebooku.
Przed przystąpieniem do wykupienia reklamy dla naszego fanpage przede wszystkim należy zastanowić się nad jej treścią (tytuł, krótki tekst, grafika), tak aby była chwytliwa, przykuwająca oko i zachęcająca do wejścia na stronę.

Na dzisiaj to tyle. Jeszcze w weekend dowiemy się, jak stworzyć konkurs na Facebooku (zgodny z jego regulaminem, aby nie mieć później problemów). Miłej lektury i równie miłego weekendu.

Agencja interaktywna FunkyMedia